سه شنبه, ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:

افزایش تولید مرغ کشور به بیش از سه میلیون تن شدنی است

 

B_229.jpg

کشاورزی آینده جهان: 27/2/1402

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون سالیانه حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که می توان آن را به سه میلیون و حتی بیشتر افزایش داد.

سید محمد آقا میری در جریان بهره برداری از یک شرکت تولیدی - صنعتی ماکیان در "جلگه رخ" از توابع تربت حیدریه با یادآوری این که هم اکنون به تولید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون جوجه گوشتی نیاز داریم بر توسعه زنجیره تولید صنعت مرغداری و به تبع آن ارزش افزوده در کشور تاکید کرد.

وی تصریح کرد: توسعه زنجیره تولید در کشور با تکیه بر رویکردهای دانش بنیان نیاز کشور است و تمام ارکان وزارت جهاد کشاورزی با حمایت صددرصدی از بخش تولید پاسخگو و حامی کارآفرینان هستند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که تامین امنیت غذایی مردم به عنوان اولویت ماموریت های وزارت جهاد کشاورزی مورد اهتمام مدیران این وزارتخانه است گفت: از توسعه زنجیره تولید در همه بخشهای کشاورزی و دامی حمایت همه جانبه می کنیم.

همچنین مدیرعامل شرکت گهر ماکیان در این مراسم گفت: مرحله نخست بهره‌برداری از این شرکت زنجیره ای با تولید دان، تخم مرغ و گوشت سفید با ظرفیت ۵۰ هزار قطعه در روز و با ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شخصی و بهره مندی از دانش روز و اشتغال مستقیم اولیه ۵۰ نفر شروع به کار کرده است.

احمد سلحشور افزود: توانمندی تربت حیدریه به ویژه جلگه حاصلخیز رخ این شهرستان مزیت های منطقه را افزایش داده است و در مراحل بعدی توسعه شرکت به سمت تنوع محصولات و تقویت زنجیره تولیدی حرکت خواهیم کرد.

همچنین با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی عملیات ساخت طرح توسعه دامداری گاو شیرده با اعتبار ۱۰۳ میلیارد تومان و گنجایش ۲ هزار و ۳۰۰ راس دام سنگین از محل کمکهای جهش تولید این وزارتخانه در جلگه رخ تربت حیدریه آغاز شد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برای بهره برداری از چند طرح تولیدی غذایی و تجلیل از کشاورزان نمونه تربت حیدریه به خراسان رضوی سفر کرده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، تربت حیدریه به عنوان قطب کشاورزی خراسان رضوی در تولید برخی محصولات رتبه های برتر کشوری و استانی را در اختیار دارد ضمن این که جلگه رخ این شهرستان از حیث وجود مزارع و باغهای الگویی، گردشگری کشاورزی و نیز تولید مرغوب بذر و محصول گندم، کلزا، سیب زمینی و انواع میوه و دیگر محصولات راهبردی در سطح ملی جایگاه ویژه ای دارد.... ..... کد 229 B

- - - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .