دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

شروع کشت پاییزه کلزا در مزارع شهرستان فیروزکوه

 

F__107.jpg

 

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/12

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: کشت پاییزه کلزا در استان تهران از مزارع شهرستان فیروزکوه آغاز شد.

محمودرضا آجودانی گفت: کاهش وابستگی به واردات دانه‌های روغنی به‌ویژه کلزا، ایجاد تناوب با کشت غلات در جهت کاهش علف‌های هرز و بیماری‌های گیاهی از مهم‌ترین مزایای توسعه کشت کلزا به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه کشت کلزا از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است و دولت و این وزارتخانه برای توسعه کشت کلزا و دانه‌های روغنی مصمم هستند، اظهار داشت: با تامین و تخصیص یارانه بذر کلزا و بیمه کردن این محصول و خرید تضمینی آن تمام شرایط را برای کشت این محصول فراهم است.

آجودانی همچنین از تامین و تدارک انواع بذور و کودهای موردنیاز کشت پاییزه در استان خبر داد و گفت: نهاده‌های مورد نیاز کلزاکاران در انبارها موجود است و کشاورزان می‌توانند با درخواست صدور حواله الکترونیک از مرکز خدمات،به نزدیکترین کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جهت دریافت کود مورد نیاز خود مراجعه کنند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، به گفته این مسئول، کشت کلزا به عنوان یکی از کشت‌های پاییزه از نیمه شهریورماه از مزارع فیروزکوه در سطح استان آغاز شده و تا پایان پاییز ادامه خواهد داشت............ / ……. /.......،،، کد 107 F

ادامه مطلب در لینک زیر بخوانید؛

 - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .