دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد:

تامین و تدارک بالغ بر ۳ هزار تن بذر غلات در استان تهران

 

F__118.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/13

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از تامین و تدارک بالغ بر ۳ هزار تن بذر غلات با هدف افزایش استفاده از بذور استاندارد در سطح استان خبر داد و گفت: ضریب استفاده از بذور استاندارد در مزارع استان تهران افزایش یافته است.

«جبرئیل برادری» با اشاره به سطح زیرکشت گندم آبی استان تهران افزود: در سال زراعی جاری بالغ بر ۴۷ هزار هکتار گندم آبی و حدود هزار هکتار گندم دیم را داشتیم که در مجموع بالغ بر ۴۸ هزار هکتار از مزارع استان تحت کشت گندم قرار گرفت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: علی رغم محدودیت در منابع آبی، تولید گندم استان بالغ بر ۲۲۰ هزار تن برآورد می‌شود که از این میزان در حدود ۱۳۳ هزار تن تحویل شبکه دولتی شده که نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد رشد داشته است.

برادری تصریح کرد: همچنین طرح کشاورزی قراردادی در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در سطحی معادل ۴۰ هزار هکتار اجرایی شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اقدامات این سازمان در آستانه سال زراعی جدید گفت: در راستای اجرای بهینه برنامه‌ها و طرح‌های پیش بینی شده در طرح پایداری تولید محصولات استراتژیک برای سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ (که تا حدود یک ماه دیگر آغاز می‌شود) با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در کمیته فنی بذر استان تهران بالغ بر ۳۰۰۰ تن بذر غلات ( گندم و جو) جهت کشت در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در اختیار زارعین قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: به این ترتیب ضریب استفاده از بذور استاندارد در سطح استان افزایش خواهد یافت.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، برادری افزود: این میزان بذر (دارای لیبل) علاوه بر تولید داخل از طریق سایر منابع موجود تأمین شده و پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال از طریق شرکت‌های تولید کننده بذر و شبکه کارگزاری مجاز توزیع خواهد شد............................. / ……. /.......،،، کد 118 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .