دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

۳ هزار میلیارد تومان دانه روغنی از کلزاکاران خریداری شد

 

F__141.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/16

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از افزایش ۱۰ هزار تُنی خرید دانه روغنی کلزا نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تا امروز بیش از ۳ هزار میلیارد تومان کلزا از کلزاکاران کشور خریداری شده است.

سید سعید راد اظهار داشت: سال گذشته تا این تاریخ، کمتر از ۱۰۰ هزار تُن کلزا خریداری شده بود که امسال این میزان با افزایش ۱۰ هزار تن، به حدود ۱۱۰ هزار تُن افزایش یافته است.

وی با بیان این که تا این تاریخ، ۳ هزار و ۶۹ میلیارد تومان کلزا از کشاورزان خریداری شده است، افزود: تاکنون حدود ۷۰ درصد مطالبات کلزاکاران پرداخت شده و پرداخت باقی‌مانده مطالبات این عزیزان نیز در دست پیگیری است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به این که ۵۵ درصد خرید کلزای کل کشور در سه استان خوزستان، گلستان و مازندران صورت گرفته است، اظهار کرد: به ترتیب، از کشاورزان استان خوزستان حدود ۳۱ هزار تُن، استان گلستان بیش از ۲۰ هزار تُن و استان مازندران بیش از ۹ هزار تُن کلزا خریداری شده است.

به گفته وی بعد از این سه استان، به ترتیب استان‌های ایلام، اردبیل، قزوین، فارس، کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه در رتبه‌های چهارم تا دهم خرید کلزا قرار دارند.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، راد خاطرنشان کرد: علاوه بر این تاکنون ۵ هزار و ۵۶۳ تُن نیز محصول گلرنگ به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان از کشاورزان ۵ استانِ اصفهان، فارس، لرستان، کرمانشاه و کردستان خریداری شده است............................. / ……. /.......،،، کد 141 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .