دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

بهره برداری از ۲۴ طرح آبخیزداری در استان مرکزی آغاز شد

 

F__151.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/19

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۲۴ طرح آبخیزداری در فصل زراعی ۱۴۰۲ در این استان به بهره‌برداری رسید.

«رضا عظیمی» در گفت و گوییافزود: عملیات اجرایی این طرح‌ها سال گذشته در استان مرکزی آغاز و ۴۸۰ میلیارد ریال منابع مالی برای بهره‌برداری از این طرح‌ها هزینه شده‌ است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۲ و چهار دهم میلیون متر مکعب به حجم کنترل، مدیریت و ذخیره سازی روان‌آب‌های سطحی استان مرکزی افزوده شده و حجم کنترل روان‌آب‌های استان در هر دوره آبگیری به ۸۹ و نیم میلیون متر مکعب رسیده‌ است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: اجرای طرح عملیات پخش سیلاب، گابیون بندی، عملیات خاکی و سطوح آبگیر از جمله طرح‌های آبخیزداری در سطح ۲۴ حوزه آبخیز استان بوده‌ است.

عظیمی اظهار کرد: این طرح‌ها برای کنترل سیلاب و روان‌آب‌های سطحی بیشتر شهرستان‌های استان مرکزی از جمله محلات، ساوه، زرندیه، شازند، اراک، تفرش و کمیجان اجرا شده‌ است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند...................... / ……. /.......،،، کد 150 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .