دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

2000 مهندس کشاورزی در «طرح جهش تولید دیم» به کار گیری می‌شوند

 

F__168.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/21

تعداد ۲۰۰۰ نفر از کارشناسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در ۲۴ استان کشور، مشاور کشاورزان و ناظر تولید در سال زراعی ۱۴۰3 -۱۴۰2 می‌شوند.

به منظور ارتقاء سطح دانش و گسترش فناوری‌های جدید در حوزه کشاورزی، توسعه دانش‌بنیان، افزایش ضریب توسعه دانش و ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی تفاهم‌نامه‌ سه جانبه­‌ای میان معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، شرکت گسترش توسعه گری پردیس به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و سازمان نظام مهندسی کشاورزی منابع طبیعی کشور امروز 20/06/1402 با حضور وزیر جهاد کشاورزی جهت معرفی کارشناسان بخش کشاورزی در «طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور» به عنوان مشاوران و ناظران طرح منعقد شد.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه آموزش کشاورزان در راستای ارتقا بهره‌وری و جهش تولید در دیمزارها، افزایش کیفیت و درآمد تولیدکنندگان بخش کشاورزی و کمک به توسعه فرهنگ خوداشتغالی حرفه‌ای با رویکرد اشتغال دانش‌پایه به کمک کارشناسان و متخصصان بخش کشاورزی است.

در این طرح قرار است تعداد ۲۰۰۰ نفر از کارشناسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در ۲۴ استان کشور جهت هوشمندسازی، گسترش فناوری و انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین تولید در بخش کشاورزی در راستای ارتقا و افزایش بهره‌وری تولید به عنوان مشاوران و ناظران تولید در کنار کشاورزان و بهره‌برداران در سال زراعی ۱۴۰3 -۱۴۰2 به خدمت گرفته شوند.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، در سال زراعی ۱۴۰2-۱۴۰1 تعداد 1000 کارشناس کشاورزی عضو سازمان نظام مهندسی در ۲۱ استان کشور در طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور فعال بودند که به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش بهره‌وری تقریباً ۴۲ درصدی میانگین عملکرد محصولات دیم در کشور ایفای نقش کردند.............. ./ ……. /.......،،، کد 168 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .