دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

ایجاد زیرساخت‌های نگهداری و ذخیره‌سازی شبکه تعاون روستایی در شش ماهه نخست امسال

 

F__191.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/27

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از ایجاد زیرساخت‌های نگهداری و ذخیره‌سازی محصولات کشاورزی و همچنین زیرساخت‌های مربوط به صنایع تبدیلی و بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی این سازمان در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

غلامرضا هادربادی در گزارشی با اشاره به توجه برای ایجاد زیرساخت‌های نگهداری و ذخیره‌سازی شبکه تعاون روستایی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری، تعداد ۱۴ واحد انبار ساده و مکانیزه در مجموع به ظرفیت ۳۴ هزار و ۶۲۰ تن احداث و بهره‌برداری شده است. وی افزود: از این تعداد، ۱۲ انبار ساده به ظرفیت ۱۷ هزار و ۶۲۰ تن و ۲ دستگاه مکانیزه به ظرفیت ۱۷ هزار تن بهره‌برداری شده است.

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در مدت فوق در استان ایلام انبار ساده به ظرفیت ۱۲۰ تن و در استان خوزستان انبار به ظرفیت ۵۰۰ تن احداث و بهره‌برداری شده است.

وی ادامه داد: در ضمن ۳ واحد انبار ساده در مجموع به ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در استان اصفهان، یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت دو هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در استان زنجان، یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد در استان سمنان، دو دستگاه انبار ساده در مجموع به ظرفیت ۶ هزار تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد در استان فارس، دو دستگاه انبار ساده جمعا به ظرفیت چهار هزار تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان کرمان و یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ تن با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در استان یزد در حال احداث است.

هادربادی در خصوص انبار مکانیزه و سردخانه نیز گفت: همچنین یک واحد سردخانه به ظرفیت دو هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد در استان زنجان و یک دستگاه سیلو به ظرفیت ۱۵ هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در استان کردستان در حال احداث می‌باشد.

سرپرست سازمان تعاون روستایی درباره صنایع تبدیلی و تکمیلی نیز اضافه کرد: یک واحد بوجاری با ظرفیت دو تن در ساعت در استان زنجان، یک واحد بسته‌بندی حبوبات در استان کرمان، دو واحد کارخانه خوراک دام در مجموع به ظرفیت ۲۰ تن با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در استان اصفهان، یک واحد بسته‌بندی محصولات گلخانه‌ای فلفل به ظرفیت یک هزار تن در سال با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان اصفهان و همچنین یک واحد کارگاه گلاب‌گیری با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان اصفهان در حال احداث یا بهره‌برداری شده است.

وی در ارتباط با مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گفت: چهار مرکز به مساحت ۹۰۰ متر مربع شامل؛ یک مرکز به مساحت ۳۵۰ متر مربع در استان اصفهان با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در دست احداث و یک مرکز به مساحت ۳۰ مترمربع در استان البرز، یک مرکز به مساحت ۱۶۰ متر مربع در استان کردستان، یک مرکز به مساحت ۳۶۰ مترمربع در استان همدان به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی، هادربادی در خصوص تجهیز و استانداردسازی مراکز خرید بیان کرد: ۳۱ مورد در ۱۲ استان شامل اصفهان، فارس، ایلام، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، همدان، یزد شامل احداث و تعمیر ۱۱ دستگاه باسکول است.

........................../ ……. /.......،،، کد 191 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .