دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان‌کرد:

استقرار نظام نوآوری در بخش کشاورزی با استفاده از فناوری‌های راهبردی

 

F__204.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/27

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استقرار نظام نوآوری در بخش کشاورزی با توسعه شبکه ملی اطلاعات بخش کشاورزی و استفاده از فناوری‌های راهبردی بخصوص هوش مصنوعی محقق خواهد شد.

«سیدمجتبی خیام‌نکویی» با تاکید بر حفظ امنیت غذایی در سفره معیشت مردم گفت: سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در راستای تولید کالاهای اساسی و اقلام غذایی سفره معیشت مردم باید در مسیر دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی و منابع طبیعی به حرکت خود ادامه دهد .

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات)، انسجام نظام آموزش، ترویج، پژوهش و فناوری را در ارتقای بهره‌وری تولیدات کشاورزی مهم برشمرد.

وی بر توسعه و به‌روزرسانی زیرساخت‌های تحقیقاتی تاکید کرد و ادامه‌داد: توسعه زیرساخت‌های تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی، تربیت کشاورزان آینده و توانمندسازی بهره‌برداران از اولویت‌های سازمان تات است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، خیام نکویی بر تعامل برای هم‌افزایی دانش فنی و تجاری‌سازی محصولات کشاورزی با کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: از ظرفیت این کشورها باید در راستای استفاده بهینه در جهت تامین منافع مشترک بخصوص صادرات محصولات بخش کشاورزی استفاده بهینه کرد./.. ... ......................../ ……. /.......،،، کد 204 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .