پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

گرانی گوشت در آمریکا و اجبار به واردات از کشورهای دیگر پس از 25 سال

AA-_240.jpg 

کشاورزی آینده جهان: 21/8/1402

گرانی گوشت در آمریکا باعث شد مجبور شود پس از 25 سال از کشورهای دیگر گوشت وارد کند وبرخی کارخانه های غذایی در این کشور تعطیل شود.

گرانی گوشت در آمریکا باعث شده است که شرکت‌های بزرگ در این کشور مجبور شوند از کشورهای دیگر مانند پاراگوئه پس از 25 سال گوشت وارد کنند.

بر اساس این گزارش، کاهش تولید گله‌های دام در آمریکا به کمترین میزان از سال 1970 تاکنون رسیده است. خشکسالی مهم‌ترین دلیل بر کاهش تولید دام در این کشور بوده که باعث شده قیمت گوشت سرسام‌آور بالا رود.

از سوی دیگر کشورهای بزرگی مانند چین، مصر و ژاپن به دلیل بالا رفتن قیمت گوشت در این کشور واردات خود از آمریکا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قطع کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویتز، شرکت‌های معتبری مانند تایسون امسال در صادرات موفقیتی نداشته و بر اساس گزارش تحلیل‌گران، این شرکت‌ از ابتدای سال کمترین حاشیه سود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته و مجبور شده تعداد کارمندان خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به حداقل برساند. همچنین شرکت تایسون که یک شرکت چند ملیتی بوده و در حوزه مواد غذایی فعالیت دارد، کارخانه‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در فلوریدا و کارولینای جنوبی تعطیل می‌کند.

وزارت کشاورزی آمریکا هم گزارش داده است که امسال این کشور مجبور خواهد شد جایگاه دوم صادرات گوشت در جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با جایگاه چهارم عوض کند و پس از برزیل، قرار خواهد گرفت.

همچنین وزارت کشاورزی آمریکا گزارش داده است که میزان واردات این کشور در سال 2023 و نیز 2024 افزایش خواهد یافت به‌طوری‌که مجبور می‌شود پس از 25 سال از کشورهایی مانند پاراگوئه واردات انجام دهد.

به گزارش کاج برس به نقل از فارس گزارشات حاکی است که دامداران هنوز نتوانسته‌اند کاهش تولیدات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بازسازی کنند و در تامین علوفه مستأصل مانده‌اند، به‌طوری‌که آنها مجبور هستند برای بار چندمین بار از مراتع پَس‌چرا برای تعلیف دام استفاده کنند و همین مسئله باعث کاهش تولید گوشت می‌شود..

.................. .. .......... /...................... کد 240 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .