پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

قیمت میوه‌های پاییزه در بازار‌ کاهش یافت

AA-_266.jpg

 

کشاورزی آینده جهان: 23/8/1402

قیمت میوه های پاییزه به تازگی در بازار افت کرده و عرضه میوه فراوان شده است.

در حالی که در اواسط ماه دوم پاییز هستیم، میوه‌های پاییزه فراوان در بازار عرضه می‌شود و قیمت آن نسبت به هفته‌های گذشته کاهشی است به حدی که علاوه بر انباشت انواع میوه در مغازه ها، در کنار برخی خیابان‌ها دهها وانت به فاصله از یکدیگر میوه فروشی می‌کنند به هر حال این روزها رونق و فراوانی بازار میوه‌های پاییزه است.

انار، خرمالو، انگور، سیب، پرتقال و نارنگی در بازار بسیار زیاد و با قیمت‌های مناسب تری نسبت به بقیه میوه‌ها عرضه می‌شوند، میانگین قیمت انار در محدود 20 تا 25 هزار تومان، انگور 25 تا 35 هزار تومان و پرتقال و نارنگی هم محدوده 20 هزار تومان است. البته می‌توان در مراکز عمده فروشی، با قیمت‌های مناسب تری هم خریداری کرد.

اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران، امروز قیمت 54 قلم میوه وسبزی را که در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به فروش می‌رود را منتشر کرده است، که قیمت‌ها به این شرح است:

برخی معتقدند این قیمت‌ها برای طبقه متوسط جامعه گران است اما در مقابل تولیدکنندگان هم از بالا بودن هزینه‌های تولید می‌گویند که حاشیه سودشان را کم کرده است.

ابراهیم مرادزاده کارشناس کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار فارس و با دفاع از قیمت میوه گفت:‌ « میوه نسبت به قیمت‌های برخی تنقلات بازار، قیمت‌های بسیار پایین تری دارد در عین حال ارزش غذایی بسیار بالاتر و بر سلامتی هم تاثیرش بیشتر است.»

میدان مرکزی میوه و تره بار در جنوب تهران در منطقه آزادگان است که میوه‌ها از استان‌های کشور به این مکان سرازیر می‌شود و مغازه داران خریداری می‌کنند البته مردم هم می‌توانند خریداری کنند، محصولات در اینجا عمده فروشی است و حداقل 30 درصد پایین تر از نرخ بازار است.

به گزارش کاج برس به نقل از فارس، بر اساس مصوبه اتحادیه فروشندگان میوه، مغازه داران تا 30 درصد می‌توانند به این قیمت‌ها اضافه کنند................. .. .......... /...................... کد 266 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .