پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی خبر داد:

راه اندازی ایستگاه تحقیقات ماهی زینتی به زودی در محلات

AA-_269.jpg

کشاورزی آینده جهان: 23/8/1402

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: ایستگاه تحقیقات ماهی زینتی با هدف توسعه صادرات به زودی در محلات راه اندازی می شود.

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی با توجه به جایگاه استان در تولید و صادرات ماهی زینتی در کشور گفت: استان مرکزی رتبه ششم تولید و رتبه یک صادرات ماهی زینتی در کشور را دارا ست که باید این ظرفیت و پتانسیل دیده شود.

گودرزی با بیان اینکه تولید ماهی زینتی سهم بسیاری در اقتصاد کشور و واردات ارز دارد، افزود: بحث تحقیقات، آموزش و ترویج در تولید این مهم و با ارزش باید مورد توجه قرار گیرد.

او گفت: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان ایجاد ایستگاه تحقیقات ماهی زینتی بعنوان یک ضرورت و اولویت استان به تصویب رسید و مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به آن برای این مهم اختصاص یافت که مرکز تحقیقات هم با پیگیری های انجام شده در این مدت مجوزهای قانونی لازم را گرفته و با کمک مسئولان و توجه خاص استاندار به تحقیقات در زمینه ماهیان زینتی، به زودی شاهد افتتاح ایستگاه تحقیقات ماهی زینتی در محلات خواهیم بود.

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی افزود: امید است با راه اندازی این ایستگاه، نحوه تکثیر و تغذیه مورد بررسی قرار گرفته و بتوانیم ماهیان با کیفیت و با شرایط استانداردهای بهتر هم برای تولید کنندگان و هم برای بازارهای جهانی را داشته باشیم.

به گزارش کاج برس به نقل از ا خبرگزاری صداوسیما؛ گودرزی گفت: این ایستگاه پشتیبان کل کشور خواهد بود و در زمینه تحقیقاتی پاسخگو خواهد بود..‌................... .. .......... /...................... کد 269 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .