چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

سطح گلخانه‌های چهارمحال و بختیاری در دولت سیزدهم سه برابر شد

AA-_281.jpg

 

کشاورزی آینده جهان: 24/8/1402

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری یکی از نیازهای بخش کشاورزی استان را توسعه گلخانه‌ها دانست و گفت: سطح گلخانه‌های استان در دولت سیزدهم، سه برابر شده است.

حسین برزگر با اشاره به فراهم شدن زمینه توسعه طرحهای گلخانه‌ای تاکید کرد: سطح گلخانه‌های کشاورزی استان قبل از دولت سیزدهم ۳۰ هکتار بود.

وی افزود: با پیگیری‌های مستمر انجام شده در دولت سیزدهم سطح گلخانه‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری با ۵۰ هکتار افزایش به ۸۰ هکتار رسید.

برزگر تصریح کرد: همچنین ۶۰ هکتار گلخانه کشاورزی جدید در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری در حال احداث است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها سطح گلخانه‌های کشاورزی استان به ۱۴۰ هکتار افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: در مدت فعالیت دولت سیزدهم نخستین واحد سورتینگ و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده می‌توان سالانه ۱۰۰ هکتار به وسعت گلخانه‌های کشاورزی استان اضافه کرد.

وی گفت: راه‌اندازی ۱۳ شهرک گلخانه‌ای در چهارمحال و بختیاری از دیگر اقدامات در حال اجرای سازمان جهاد کشاورزی استان در دولت سیزدهم به‌شمار می‌رود.

برزگر تاکید کرد: گلخانه‌های کشاورزی به‌عنوان یکی از بسترها و ظرفیت‌های تولید محصولات کشاورزی با هدف تامین امنیت غذایی مردم هستند که باید مراحل تولید تا بسته‌بندی محصولات گلخانه‌ای استان به‌صورت زنجیره‌ای و براساس استانداردهای صادراتی باشد.

وی افزود: ایجاد تنوع در مجتمع‌های بخش کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی، فراوری محصولات و بسته‌بندی، نقش مؤثری در موفقیت این مجتمع‌ها در سال‌های آینده خواهد داشت.

یک چهارم تولید ناخالص داخلی و یک پنجم اشتغال چهارمحال و بختیاری به بخش کشاورزی وابسته است.

از مجموع زمین‌های چهارمحال و بختیاری ۲۵۰ هزار هکتار برابر ۱۵ درصد سطح زیرکشت زمین‌های کشاورزی استان است.

هم‌اکنون ۷۹ هزار بهره‌بردار با تولید سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری فعال هستند.

به گزارش کاج برس به نقل از ايرنا؛ رییس جمهور و تعدادی از همراهان دولت قرار است در روزهای ۲۵ و ۲۶ آبانماه ۱۴۰۲ به چهارمحال و بختیاری سفر کنند و یکی از نیازهای این استان تامین اعتبار و تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی به ویژه گلخانه‌ها است.....‌................... .. .......... /...................... کد 281 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .