چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

سرپرست سازمان امور عشایر ایران:

تدوین برنامه حفظ دام سبک عشایری ضروری است

 

AA-_322.jpg

کشاورزی آینده جهان: 28/8/1402

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: تدوین برنامه برای حفظ و نگهداری دام سبک عشایری در اسناد بالادستی ضروری است.

«سیاوش احمدی میرقائد» در نشست هم‌اندیشی دامداری عشایر، اظهار داشت: زندگی، معیشت و هستی عشایر متکی به دام است و مسایل اقتصادی و اجتماعی آنان وابستگی زیادی به دام دارد.

وی با بیان این که دامداری در مناطق عشایری همچنان به صورت سنتی انجام می‌شود و سند بالادستی برای دام سبک عشایر نداریم، تاکید کرد: برای حفظ دامداری عشایر نیاز است برنامه‌ای براساس سند بالادستی تدوین شود تا با توجه به شرایط مناطق عشایری، بتوانیم برای آنان کاری انجام دهیم.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران تصریح کرد: نیاز است با توجه به شرایط روز و مقتضی مناطق عشایری، برنامه‌ای برای دام سبک عشایر تدوین شود.

احمدی میرقائد گفت: حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار شغل به صورت مستقیم به دامداری عشایر متصل است و بیش از آن نیز شغل غیرمستقیم ایجاد شده و از بین رفتن آن باعث بروز مشکلاتی در تامین گوشت قرمز کشور می‌شود.

به گزارش کاج برس به نقل از ايرنا؛ وی یادآور شد: تأمین نهادۀ دامی از طریق تعاونی‌های عشایری و تأمین تسهیلات برای زنجیرۀ تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری از اقداماتی است که توسط سازمان امور عشایر ایران انجام می‌شود............. .‌.......‌................... .. .......... /...................... کد 322 AA

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .