سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

۱۲ هزار مجوز صیادی در منطقه هرمزگان صادر شده است

Dd_108.jpg

کشاورزی آینده جهان: 14/11/1402

رئیس جمهور گفت: ۱۲ هزار مجوز برای صیادان در منطقه صادر و این سبب شده آرامش به خانواده‌های صیادان بازگرد، البته امیدوارم موضوع صیادی بیش از پیش رونق بگیرد.

روز پنجشنبه در جشن احیای ۶۱۰ واحد راکد تولیدی و صنعتی با تاکید بر اینکه بخش شیلات در وزارت جهاد باید مسائل مربوط به صیادان را دنبال کند، افزود: خدمات صیادی صدور مجوز یکی از اقداماتی است که انجام شده، حتما خدمت رسانی به صیادان باید انجام شود، از مردم کمک بگیرید خیلی از گره‌ها توسط مردم باز می‌شود.

وی با تاکید براینکه صیادان با تلاش شبانه‌روزی سال‌ها منتظر هستند که کارشان مجوز قانونی بگیرد و همواره پیگیر این موضوع هستند، ادامه داد: بعضی از عزیزان صیاد بین ۲۰ تا ۲۵ سال منتظر اخذ مجوز برای حضور در دریا و مشغول شدن به شغل مقدس صیادی هستند.

رییس جمهور اظهارداشت: صیادان، مردمانی پاک، با صفا، مخلص و دلداده به انقلاب هستند که همواره به عنوان مرزبانان مخلص برای کشور تلاش کردند که این نشان از مقاومت مردم این منطقه دارد.

وی بیان کرد: از زمان حضور متجاوزان پرتغالی تا دوره پیروز انقلاب و همچنین طی تاریخ انقلاب و تدوران دفاع مقدس شهدای سرافرازی در این منطقه می‌بینیم، مردم این منطقه همواره شهدا و سردارانی بزرگ تقدیم انقلاب و امنیت کشور کردند.

رییسی با اشاره به اینکه امروز کارهای بزرگی به دست جوانان و نیروهای انقلابی اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: باید از وزیر جهادکشاورزی، وزیر اقتصاد و دارایی که برای صدور مجوز برای صیادت تلاش کردند تشکر کنیم.

وی با اشاره به اینکه این فرایند ۱۲ هزار تایی صدور مجوز برای صیادان این منطقه با تلاش مهدی دوستی استاندار جهادی هرمزگان اتفاق افتاد که در نتیجه آن آرامش به خانواده صیادان بازگشت، تصریح کرد: خدمت رسانی به صیادان باید ادامه داشته باشد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه خدمت رسانی به صیادان باید به کمک خودشان و تعاونی‌های که داراند ادامه یابد که این مهم بسیاری از گره‌های مردم را باز می‌کند، تاکید کرد: ما خرسندیم که صیادان امروز تبسم بر لبانشان نقش بسته و کارشان سامان یافته که این مهم موجب خوشحالی ماست.

به گزارش ایرنا، افتتاح چندین طرح و پروژه مهم و دیدار با مردم استان هرمزگان از جمله برنامه‌های دومین سفر استانی رییس جمهور به دروازه پیشرفت ایران است.

وزیران کشور، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علوم، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان انرژی اتمی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در این سفر ۲ روزه، رئیسی را همراهی می‌کنند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، رئیس‌جمهور به همراه هیات دولت امروز و فردا برای بهره‌برداری از یکهزار و ۳۲ طرح عمرانی به ارزش ۱۰۵ همت (یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال) میهمان مردم خونگرم و ولایتمدار هرمزگان است......................................../..../............ // کد 108. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .