سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

معاون وزیر اعلام کرد:

رویکرد جهاد کشاورزی به سمت کشت گلخانه‌ای هیدروپونیک است

Dd_120.jpg

کشاورزی آینده جهان: 15/11/1402

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: توسعه کشت گلخانه هیدروپونیک از رویکردهای این وزارتخانه محسوب می‌شود که در این راستا تسهیلات خوبی از محل بند الف تبصره ۱۸ اختصاص یافته است.

مجتبی نوروزی در آیین افتتاح گلخانه هیدروپونیک شهرستان سملقان خراسان شمالی اظهار کرد: سطح کشت سبزی و صیفی کشور ۴۵۰ هزار هکتار است، در صورتی که این کشت‌ها به فضای گلخانه ای سوق داده شود این سطح به ۴۵ هزار هکتار کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در این صورت ۴۰۰ هزار هکتار زمین آزاد خواهد شد و علاوه بر آن ۶ میلیارد متر مکعب در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: استفاده از روش‌های پیشرفته و نوین کشاورزی باعث حفظ محیط‌ زیست و کاهش آسیب‌های ناشی از کشاورزی سنتی می‌شود و هیدروپونیک یکی از روش‌های تایید شده کشاورزی بدون خاک است که نسبت به روش‌های سنتی و دیگر روش‌های بدون خاک مزیت‌های زیادی دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی کشور و شرایط مناسب خراسان شمالی، این استان می‌تواند به قطب تولید محصولات گلخانه ای کشور تبدیل شود.

نوروزی با اشاره به اینکه دولت تسهیلات خوبی از بند الف تبصره ۱۸ برای توسعه کشت‌های گلخانه ای اختصاص داده بیان کرد: پروژه‌های متعددی در این راستا تعریف و به بانک‌ها معرفی شده اند که به محض ابلاغ، عملیات اجرایی آنها با دریافت تسهیلات ۱۰ درصد آغاز خواهد شد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان به دولت اجازه می‌دهد ۱۰۰ درصد منابع حاصله از مابه التفاوت قیمت حامل‌های انرژی را به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و منابع حاصله را به شکل وجوه اداره شده و یارانه سود و ترکیب با منابع صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی در جهت حمایت از طرح‌های تولید، اشتغال و آموزش و کمک به کارورزی جوانان دانش آموخته دانشگاهی پرداخت کند........................ /..../............ // کد 120. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .