جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

زنجیره تامین شفاف و قابل اعتماد زعفران تقویت می‌شود

Gg-_150.jpg

کشاورزی آینده جهان: 18/04/1403

تفاهم‌نامه همکاری مشترک تقویت زنجیره تامین شفاف و قابل اعتماد زعفران بین وزارت جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی منعقد شد.

این تفاهم‌نامه در راستای اجرایی‌سازی پروژه "کنترل اصالت غذایی و مدیریت زنجیره تامین غذا برای دستیابی موفقیت‌آمیز به اهداف توسعه پایدار" مطابق با چارچوب همکاری توسعه پایدار سازمان ملل متحد، اهداف توسعه پایدار و چارچوب برنامه کشوری فائو است که تقویت زنجیره تامین شفاف و قابل اعتماد زعفران، تضمین امنیت و ایمنی مواد غذایی و تغذیه برای مصرف کنندگان را هدف قرار داده است و به دنبال پاسخگویی به چالش‌های ناشی از جهانی‌ شدن عرضه مواد غذایی و پیچیدگی‌های تجارت مدرن، به‌ویژه در صنعت زعفران است؛ حوزه‌ای که ایران با تولید تقریباً 90 درصد محصول جهانی جایگاه برتری دارد.

در این مراسم حسین زینلی مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی به تاثیرات این طرح پرداخت و تضمین دسترسی مصرف کنندگان به محصولات زعفران ایمن و اصیل از طریق افزایش ظرفیت برای مکانیسم‌های اجرایی موثر برای آزمایش کیفیت مواد غذایی را مورد اشاره قرار داد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی این پروژه را گامی مهم در جهت افزایش شفافیت و قابلیت ردیابی در صنعت زعفران دانست و عنوان کرد؛ اجرایی شدن این طرح به امنیت غذایی و دستیابی به اهداف توسعه پایدار کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، زینلی کمک به توسعه دانش‌بنیان زنجیره ارزش زعفران، همکاری در توسعه آموزش و ترویج در راستای افزایش کمی و کیفی زعفران تولیدی ایران و متناسب‌سازی کیفی آن مطابق با بازارهای هدف و ایجاد ثبات در بازارهای ملی و بین‌المللی زعفران از طریق مکانیزم‌های تعادل بخش عرضه و تقاضا و قیمت‌گذاری تعاملی به منظور تامین منافع کلیه ذی‌نفعان بخصوص کشاورزان زحمتکش را از اهداف مهم این تفاهم عنوان کرد../....،. ....................... ....،....... //................. // کد 150G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .