جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی تاکید کرد:

نقش ذخایر ژنیتیكی در راستای امنیت غذایی پایدار برای نسل آینده

Gg-_158.jpg

کشاورزی آینده جهان: 19/04/1403

ششمین کنگره بین‌المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک، با مدیریت پنل تخصصی تنوع زیستی به ریاست محسن مردی، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار شد.

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با اشاره به اهمیت ذخایر ژنتیکی در راستای امنیت غذایی پایدار برای نسل آینده گفت: اهمیت ذخایر ژنتیکی تنوع زیستی، عواملی که باعث تخریب تنوع زیستی می‌شود و اهمیت تنوع زیستی در جنبه‌های مختلف زندگی از مهم‌ترین عناوینی است که در پنل تخصصی تنوع زیستی ششمین کنگره بین‌المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک ارائه شد.

وی افزود: ششمین کنگره بین‌المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک همراه با جایزه ایده بازار ژنتیک ایران با شعار ژنتیک برای سلامت، امنیت غذایی و حفظ ذخایر ژنتیکی؛ نیاز آنی و ضرورت آتی با حضور اساتید و محققان این حوزه تا ۱۹ تیرماه ادامه خواهد داشت.

مردی گفت: در این کنگره پس از تقدیر از چهره‌های منتخب ژنتیک کشور از کتاب تاریخ شفاهی انجمن ژنتیک ایران، رونمایی شد.

وی افزود: کنگره بین‌المللی و کنگره ملی ژنتیک همراه با جایزه ایده بازار ژنتیک ایران هر دوسال یکبار و با هدف انتقال جدیدترین دستاوردهای علمی جهانی بین اساتید و کارشناسان حوزه ژنتیک برگزار می‌شود.

گفتنی است برنامه‌های روز نخست کنگره با برگزاری نشست‌های تخصصی در محور ژنتیک گیاهی و کشاورزی، ژنتیک جانوری، دام، طیور و آبزیان، منابع ژنتیکی، ژنتیک سلول‌های بنیادی، ژنتیک ریزسازواره‌ها، ژنتیک باستان، ملاحظات قانونی، اخلاقی و ایمنی زیستی ادامه یافت. مهران شریعت پناهی، پژمان آزادی و مهرشاد زین‌العابدینی، اعضای هیات علمی پژوهشگاه از سخنرانان این کنگره در پنل تخصصی ژنتیک گیاهی و کشاورزی بودند.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط‌عمومی سازمان تات، این کنگره تا روز سه شنبه با سخنرانی تعداد دیگری از اعضای هیات علمی و محققان پژوهشگاه ادامه دارد.........................،. ...... //................. // کد 158G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .