جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

آرژانتین پس از 15 سال ذرت به چین صادر می‌کند

Gg-_176.jpg

کشاورزی آینده جهان: 20/04/1403

پس از یک دوره ۱۵ ساله توقف، یک گروه آرژانتینی درصدد صادرات ذرت به کشور چین است. بر اساس این گزارش، آرژانتین در حال آماده‌سازی محموله‌های ذرت برای صادرات به چین برای نخستین بار در ۱۵ سال گذشته است. این امر آخرین اقدام دو کشور برای گسترش تجارت در بخش کشاورزی است.

گوستاوو ایدیگوراس، رئیس گروه ملی صادرات محصولات کشاورزی گفت: محموله‌هایی گروه Cofco International Ltd، می‌تواند اولین بار صادراتی به چین پس از مذاکرات دیپلماتیک طولانی برای ارسال ذرت آرژانتین باشد.

اخیرا دولت آرژانتین مجوزهای بهداشتی لازم برای صادرات ذرت به پکن را دریافت کرده است. برداشت ذرت در آرژانتین نیز در نوسان کامل بوده و ۵۵ درصد از محصول تا ۲۶ ژوئن جمع آوری شده است.

صادرات ذرت به چین گویای این واقعیت است که آرژانتین به دنبال تداوم روابط با چین در دوره رییس جمهور جدید خاویر مایلی است، هرچند که او قبلا اعلام کرده بود که احتمالا این روابط را کاهش خواهد داد. او در ماه دسامبر دوره ریاست خود را آغاز کرد. باید توجه داشت که اکنون تجارت و سرمایه گذاری چین در بخش‌های مختلف اقتصاد آرژانتین از کالاها و انرژی گرفته تا بانکداری حضور دارد.

در ماه ژانویه، مقامات گمرکی چین برای نخستین بار مجوز صادرات گندم به بازرگانان آرژانتین را صادر کردند.

چین بزرگترین واردکننده ذرت برای بخش دام در جهان است. به طور سنتی، این غول آسیایی غلات را از ایالات متحده تامین می‌کرد، اما پس از چراغ سبز برزیل برای در سال ۲۰۲۲، به این کشور روی آورد.

به گزارش کاج پرس به نقل از اقتصادسبز آنلاین، کشاورزان چینی همچنان با آب و هوای شدید از سیل گرفته تا خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند که این امر تهدیدی برای محصولات کشاورزی از جمله ذرت است. در نتیجه، شرایط کنونی رهبران کشور را از منظر امنیت غذایی تحت فشار قرار می‌دهد. برای نمونه، شرایط خشک در شمال به برداشت گندم آسیب رسانده و کاشت ذرت و سویا را به تاخیر انداخته است./ روابط عمومی انجمن غلات ایران............ //................. // کد 176G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .