جمعه, ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

500 میلیارد تومان خسارت بخش کشاورزی سیل در جنوب کرمان

اخبار کشاورزی:  500 میلیارد تومان خسارت بخش کشاورزی سیل در جنوب کرمان

کاج پرس: 15/10/1400

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از برآورد اولیه خسارت ۵۰۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی سیلاب به بخش کشاورزی این منطقه خبر داد.

سعید برخوری در گفت و گویی افزود: با توجه به بسته بودن راه ارتباطی برخی مناطق روستایی و کشاورزی جنوب کرمان امکان رصد دقیق شرایط این مناطق وجود ندارد و برآورد خسارت اعلام شده در مرحله نخست بیش از ۵۰۵ میلیاراد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

وی به وارد آمدن خسارت به بخش کشاورزی فاریاب اشاره و تصریح کرد: سیلاب ۴۲ میلیارد تومان به زیرساخت‌های مختلف این شهرستان از جمله ۶ رشته قنات، یک چاه و یکهزار و ۷۵۰ هکتار زراعی خسارت وارد کرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه سیلاب ۱۴۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی رودبار جنوب خسارت وارد کرد، اظهار داشت: سیلاب به ۳۰ رشته قنات، ۵۰ حلقه چاه و ۶ هزار هزار هکتار از محصولات زراعی این شهرستان خسارت وارد کرد.

وی به خسارت سیلاب منوجان نیز اشاره کرد و از خسارت ۲۲۰ میلیارد تومانی به سه هزار و ۲۰۰ هکتار زراعی، ۶۷ حلقه چاه و هفت رشته قنات این شهرستان خبر داد.

برخوری با بیان اینکه سیلاب چهار میلیارد تومان به کهنوج خسارت وارد کرد گفت: این سیلاب به ۷۰ هکتار زمین زراعی این منطقه خسارت زد. وی میزان خسارت سیلاب به عنبرآباد را چهار و نیم میلیارد تومان برشمرد و از خسارت به ۲ حلقه چاه، هشت رشته قنات و ۵۲ هکتار زمین زراعی و باغی این شهرستان خبر داد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی با بیان اینکه سیلاب ۶۲ میلیارد تومان در قلعه گنج خسارت وارد کرد، میزان خسارت ناشی از سیلاب را در جیرفت ۳۳ میلیارد تومان برشمرد........ . کدE 388

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .