پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

نمایشگاه نهاده‌های كشاورزی؛فرصتی برای پاسخ به ابهامات و شناساندن ظرفیت‌ها

اخبار کشاورزی:  نمایشگاه نهاده‌های كشاورزی؛فرصتی برای پاسخ به ابهامات و شناساندن ظرفیت‌ها

کاج پرس: 18/10/1400

هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران در تاریخ ۱۴ الی ۱۷ دی ماه امسال در محل مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو تهران با حضور ۱۰۵ شرکت تولیدکننده سموم، کودهای شیمیایی، بذر اصلاح شده و کود‌های آلی و زیستی کشور برگزار شد.

در این رویداد نمایشگاهی که همه ساله مورد استقبال گسترده کارشناسان و متخصصان و کشاورزان عزیز کشور واقع شده است دستاوردهای جدید در حوزه آفت کش‌ها در این رویداد به نمایش گذاشته شده و مستقیما به بازدیدکنندگان ارائه شده است.

مراسم افتتاحیه این رویداد با حضور دکتر علائی مقدم سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور و مهندس گیل آبادی رئیس انجمن تولید کنندگان سموم و مدیران بهش‌های مرتبط برگزار شد.

از اقدامات مهم سازمان حفظ نباتات کشور در هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران می‌توان به برگزاری دو دوره‌های آموزشی سامانه جامع مونیتورینگ سموم برای مسئولین فنی شرکت‌های تولید کننده آفت کش‌های کشاورزی، ثبت منع تامین کننده غیر اصلی آفت کش‌های سازمان حفظ نباتات کشور اشاره نمود.

همچنن برگزاری جلسه پرسش و پاسخ درباره موانع پيش روي تصويب آفتكش‌های جديد در كشور و راهكارهاي مرتفع کردن با ارائه دبير هيات نظارت بر سموم و همكاري دفتر آفتكش‌ها در روز سوم از دیگر اقدامات سازمان حفظ نباتات کشور می‌توان نام برد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ازمان حفظ نباتات کشور، مدیران، معاونین و کارشناسان فنی با حضور در غرفه سازمان حفظ نباتات کشور به پرسش‌های مراجعین و بازدید کنندگان در خصوص مسائل مرتبط با اهداف و عملکرد سازمان علی الخصوص مسائل حوزه آفت کش‌های شیمیایی و غیر شیمایی، پاسخ دادند.

همچنین بازدیدکنندگان در این نمایشگاه در خصوص مسائل پیش آمده با موضوعیت صادرات محصولات کشاورزی از جمله کیوی صادراتی به هند،سیب زمینی ازبکستان و ترکمنستان، فلفل دلمه ای صادراتی به روسیه و.. . سوالاتی را مطرح که توسط کارشناسان توضیحات کاملی ارائه شد.... ... کدF 14

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .