پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

معاون اول رئیس جمهور خبرداد:

هر جا طرح‌های آبخیزداری انجام شده است، شاهد خسارات کمتر سیل بوده ایم

اخبار کشاورزی:  معاون اول رئیس جمهور خبرداد:  هر جا طرح‌های آبخیزداری انجام شده است، شاهد خسارات کمتر سیل بوده ایم

 

کاج پرس: 18/10/1400

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه آبخیزداری راه حل مقابله با سیلاب است، گفت: اینکه در یک سال و در یک منطقه، هم خشکسالی و هم سیل رخ داده جای تامل دارد.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان با بیان اینکه یکی از راه حل‌های مقابله با سیلاب آبخیزداری و آبخوانداری است، گفت: هر جا این طرح‌ها اجرا شده شاهد خسارت کمتری بودیم لذا باید طرح‌های مذکور در این منطقه نیز با سرعت اجرا شود.

وی افزود: اینکه در یک سال در یک منطقه هم خشکسالی و هم سیل رخ داده جای تامل دارد و طبق گزارش اعلام شده در منطقه جنوب کرمان یکهزار روستا با تانکر آبرسانی می‌شود و اکنون در همین منطقه شاهد بروز سیل هستیم.

معاون اول رئیس جمهور خسارت به مناطق سیل زده جنوب کرمان را شامل بخش کشاورزی، آبگرفتگی منازل، از بین رفتن مسیرهای ارتباطی، خسارت به پل‌های ارتباطی، از بین رفتن دام‌ها و غیره برشمرد و گفت: بیشترین میزان خسارت سیل در بخش کشاورزی بوده است و امیدواریم با استمهال 2 تا سه ساله تسهیلات کشاورزی شاهد برگشت وضعیت کشاورزان به روال عادی زندگی باشیم.

به گزارش کاج پرس به نقل از تسنیم؛ همچنین معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به کرمان با بیان اینکه به دستور رئیس جمهور، گروه‌های مختلفی به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند و بعضی گروه‌های دیگر نیز اعزام خواهند شد، تصریح کرد: خیلی از خسارت‌ها و مسائل در استان‌های سیل زده مشابه است؛ تخریب زمین‌های کشاورزی، برخی منازل و تلفات دام‌ها در این مناطق رخ داده است که مسائل جمع بندی و برای تصمیم گیری به دولت ارائه می‌شود.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: دولت دنبال جبران خسارت‌های ناشی از سیل در زمان کوتاه است و در این زمینه تصمیم‌های مناسبی گرفته خواهد شد.......... . کدF 16

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .