پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

میزان واردات نهاده های دامی از طریق بندر چابهار بسیار بیشتر از ظرفیت های زیرساختی این بندر است

 

 

کاج پرس - 19/ 10/ 1400

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس، گفت: متاسفانه میزان زیرساخت های ایجاد شده در بندر چابهار برای نگهداری نهاده های دامی بسیار کم بوده و این موضوع خرابی محموله جو وارداتی را رقم زده است.

به گزارش کاج پرس، معین الدین سعیدی نمایندۀ مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، در خصوص خسارت به محموله جو وارداتی شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار، گفت: به دلیل کمبود زیرساخت ها مانند سولهدر بندر چابهار هر از چند گاهی شاهد چالش در زمینه نگهداری نهاده های دامی وارداتی هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو باخبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه بخشی از نیاز کشور به نهاده های دامی از طریق بندر شهید بهشتی چابهار تامین می‌شود و شاهد پهلوگیری کشتی های متعددی هستیم، ادامه داد: تلاش شده تا در سال های اخیر بخشی از زیر ساخت های مورد نیاز مانند انبار و سوله در بندر شهید بهشتی و اطراف چابهار ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه متاسفانه میزان زیرساخت های ایجاد شده در بندر چابهار برای نگهداری نهاده های دامی بسیار کم بوده و این موضوع خرابی محموله جو وارداتی را رقم زده است، عنوان کرد: با توجه به اینکه بحران و بارندگی شدید پیش بینی شده بود می‌توانستند محموله جو وارداتی را به انبارهای موجود منتقل کنند.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان واردات نهاده های دامی از طریق بندر چابهار بسیار بیشتر از ظرفیت های زیرساختی این بندر است، گفت: در گذشته نیز شاهد خرابی نهاده های دامی وارداتی به واسطه کمبود زیرساخت ها بوده‌ایم.

 

------------------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .