جمعه, ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

نخستین‌بار تحقیق روی ۴ رقم جدید پسته در حال انجام است

اخبار کشاورزی:  نخستین‌بار تحقیق روی ۴ رقم جدید پسته در حال انجام است

کاج پرس: 20/10/1400

رییس پژوهشکده پسته ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای نخستین بار در ایران تحقیقات روی ۴ رقم جدید پسته در حال انجام است.

علی اسماعیل زاده در اختتامیه جشنواره پسته در محل تالار خیام دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان افزود: این رقم‌ها به نام‌های "بادامی امیر" و "پوست پیازی" شناسایی و دو رقم دیگر در دست بررسی و تحقیق هستند.

وی تعداد رقم‌های شناسایی شده پسته در مجموعه ذخایر ژنتیکی ایران را ۱۶۱ مورد برشمرد و گفت: در دنیا ایران صاحب نام پسته است

این مسئول افزود: بر روی ۴ رقم جدید پسته تحقیقات را سال گذشته آغاز کردیم که رقم نخست به نام بادامی امیر، زودگل، زودرس و دارای میوه درشت است. اسماعیل زاده بیان کرد: رقم دوّم هم به نام پوست پیازی در فصل بهار می‌توان آن را به عنوان پسته نورس از درخت چید و به بازار عرضه کرد. وی ادامه داد: ۲ رقم بعدی جدید پسته هم در دست بررسی است.

* عوامل توسعه کشت پسته در ایران

رییس پژوهشکده پسته ایران یکی از عوامل توسعه کشت پسته در این کشور را از بیش از ۱۰۰ سال اخیر صادرات آن معرفی کرد و گفت: ارز حاصل از صادرات محصول کشاورزی پسته بیش از ۲ میلیارد دلار است.

وی افزود: بیش از ۵۲۰ هزار هکتار از اراضی ۲۸ استان در کشور زیر کشت محصول پسته رفته است که از این لحاظ، ایران مقام اوّل را در دنیا دارد. این مسئول گفت: از این ۵۲۰ هزار هکتار باغ، ۱۰۰ هزار هکتار بتدریج در حال رسیدن به سن باروری هستند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از آفتاب سوختگی محصول در زمان تابستان که هوا بسیار گرم است و گاهی اوقات خسارت هنگفتی گریبانگیر باغداران می‌شود طرح سایبان سازی در بخش‌هایی از باغات در دست تحقیق و مطالعه است تا بتوان با استفاده از این تکنیک جلو گرمازدگی محصول پسته را بگیریم.

اسماعیل زاده همچنین استفاده از اسیدسولفوریک در باغات را یکی دیگر از تحقیقات در حوزه پسته بیان کرد و افزود: تحقیق آن پایان یافته و در باغاتی که سطح قلیایی خاک موجب خسارت به درختان می‌شود و این اسیدسولفوریک در این زمینه موثر است.

* ۴ فرمول فرآوری از پسته

وی خاطرنشان کرد: طی تحقیقات چند ساله به چهار فرمول فرآوری از محصول پسته دست پیدا کردیم که می‌توان با تولید انبوه این محصولات ارزش افزوده را کسب کرد.

اسماعیل زاده این فرمول‌ها را برای تولید کره پسته، شیر پسته، حلوای پسته و شکلات پسته معرفی کرد که در بازار مصرف داخل و خارج می‌تواند عرضه شود و از آنجاکه این محصول ارزش غذایی بالایی دارد و کلسترول بدن را تنظیم می‌کند می‌تواند برای سالمندان و کودکان بسیار مفید باشد.

* نتایج تحقیقات بر روی پسیل پسته

وی اظهار کرد: پسیل پسته یکی از آفات مهم برای این محصول است که در از بین بردن محصول و برگ درختان اثرگذار است لذا برای مبارزه با این آفت تحقیقات گسترده ای را انجام دادیم.

رییس پژوهشکده پسته ایران بیان کرد: استفاده از گوگرد و صابون در شست‌وشوی برگ‌ها هنگام طغیان این آفت به صورت آفت کش موثر است. وی افزود: ۷۸ پروژه تحقیقاتی در دست بررسی در این پژوهشکده وجود دارد و تا کنون ۱۵ کتاب در حوزه پسته به چاپ رسیده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رفسنجان هم در این مراسم گفت: بیش از ۱۰۰ اثر در زمینه پسته به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که پس از داوری تعدادی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

* نخستین‌بار تحقیق روی ۴ رقم جدید پسته در حال انجام است

حسن حسینی ادامه داد: در رابطه با پسته که یک قرن از عمر آن در ایران می‌گذرد مستند " ره صد ساله " نیز با کمک اتاق بازرگانی در دست تولید است و از تجربیات بزرگان، کشاورزان، تاجران و تولیدکنندگان این محصول در این مستند مطرح می‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی خاطرنشان کرد: بسیاری از گردشگران علاقه‌مند به دیدن رویداد مهم برداشت این محصول هستند که می‌توان این امر را به عنوان اثر ناملموس به ثبت رساند و از این ناحیه فرهنگ گردشگری را تقویت کرد.

رفسنجان قطب بزرگ پسته ایران و جهان دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار باغ پسته است که حدود ۴۰ هزار خانوار در این شهرستان از این صنعت ارتزاق می‌کنند............ . ............. کدF 27

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .