پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

تولیدکنندگان شیر و لبنیات بعد از ارز ۴۲۰۰ تومانی باید زنجیره ای اداره شوند

اخبار کشاورزی:  تولیدکنندگان شیر و لبنیات بعد از ارز ۴۲۰۰ تومانی باید زنجیره ای اداره شوند

کاج پرس: 20/10/1400

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: تولیدکنندگان برای اینکه کمترین آسیب را از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده‌های دامی داشته باشند باید به صورت زنجیره‌ای اداره شوند تا هزینه‌های تولید آنها کاهش یابد و محصولات لبنی به قیمت پایین تری به دست مردم برسد.

سید احمد مقدسی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در گفتگویی اظهار داشت: بر اساس برآوردی که اخیرا انجام شده است بعد از برداشته شدن ارز 4200 تومانی نهاده‌های دامی، در بخش تولید شیر خام 59 درصد اثرگذاری دارد البته این عدد بسته به تغییر نرخ ارز نیمایی متغیر است.

وی افزود: با این کار دولت یارانه ارز 4200 تومانی را جا به جا کند به جای حمایت از بخش تولید به بخش مصرف کننده تغییر می‌دهد تا مصرف کننده توان خرید محصولات لبنی به قیمت واقعی را داشته باشد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ادامه داد: حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی اقدامی درست است اما نیازمند اقدامات کارشناسی شده است؛ این جراحی اقتصادی باید در مقطعی انجام شود اما باید مراقب بود که کمترین آسیب را به مصرف کننده و تولید وارد کند.

وی در واکنش به اینکه چقدر از دامداران ما زنجیره هستند تا در این شرایط بتوانند هزینه‌های خود را به حداقل برسانند، تصریح کرد: داشتن زنجیره‌های تولید برای تولید شیر خام و لبنیات اقدامی درست و کارشناسی شده است اما اکنون که تولید کنندگان ما زنجیره ای نیستند باید از آنها حمایت کرد، در غیر این صورت از بین می‌روند.

مقدسی اظهار داشت: تولید کنندگان در آینده و برای اینکه کمترین آسیب را از حذف ارز 4200 تومانی نهاده‌های دامی داشته باشند باید به صورت زنجیره ای اداره شوند تا هزینه‌های تولید آنها کاهش یابد و محصولات لبنی به قیمت پایین تری به دست مردم برسد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی گفت: در انجمن گاوداران صنایع تبدیلی نیز برای جذب شیر ایجاد شده است که خامه، کره و شیرخشک تولید می‌کند اما این ظرفیت پاسخگوی جذب شیر خام نیست و روزانه می‌تواند تنها 500 تن شیر جذب کند............... .... کدF 35

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .