پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

حبوبات بسته بندی ۲۵ درصد گران فروشی می‌شود

اخبار کشاورزی:  حبوبات بسته بندی ۲۵ درصد گران فروشی می‌شود

کاج پرس: 20/10/1400

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه در بخش حبوبات گران فروشی میشود گفت: حبوبات بسته بندی حدود ۲۵ درصد بالاتر از قیمت واقعی خود به فروش می‌رسد.

قاسمعلی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت‌وگویی اظهار داشت: قیمت حبوبات بسته بندی شده به ویژه در فروشگاه‌های زنجیره ای با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسد که بسیار بالاتر از قیمت واقعی و حتی قیمت جهانی است.

وی افزود: فاصله قیمت واقعی این محصول با قیمت بسته بندی، حدود بیست و پنج درصد است که دریافت این مبالغ توسط واحد‌های بسته بندی منطقی نیست؛ از طرفی این شرکت‌ها حبوبات را به جای بسته‌های یک کیلوگرمی در بسته‌های 900 گرمی عرضه می‌کنند.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: از دستگاه‌های مربوطه بار‌ها خواسته ایم اوزان حبوبات اصلاح شود و به صورت رند نیم و یک کیلوگرم در بازار عرضه شود اما تغییری ایجاد نشده است و حبوبات با قیمت گران تر از قیمت‌های واقعی و از طرفی 10 درصد با وزن کمتر به فروش می‌رسد.

وی تصریح کرد: این اوزان نامتعارف در محصولات دیگری نیز باب شده است و به طوری که رب گوجه فرنگی در بسته‌های 800 گرمی عرضه می‌شود که از نظر ذهنی کم فروشی به حساب می‌آید، زیرا مردم این محصولات را با حساب کالایی یک کیلوگرمی خریداری می‌کنند.

حسنی با بیان اینکه در بخش حبوبات گران فروش صورت می‌گیرد گفت: قیمت حبوبات در بازار کشورمان بیشتر از قیمت‌های جهانی است و با احتساب هزینه وارد کننده، سورت و بسته بندی نباید با قیمت‌های فعلی در بازار فروخته شود.

وی گفت: اختلاف فاحشی میان قیمت حبوبات بسته بندی و فله به وجود دارد که از دولت تقاضا می‌شود برای رفع این مشکل اقدام می‌کند.

بر اساس مشاهدات میدانی لپه در بسته 900 گرمی70 تا 85 هزار تومان، نخود در بسته 900 گرمی 50 تا 60 هزار تومان، عدس در بسته 900 گرمی 60 تا 65 هزار تومان و لوبیا 60 تا 70 هزار تومان به فروش می‌رسد.................. ... کدF 36

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .