پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

برومندی: با عدله فنی و ارائه مستندات اثبات شد که محصول ایرانی کاملا سالم است

 

 

کاج پرس - 20/ 10/ 1400

برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی گفت: بخشی از محموله های فلفل دلمه برگشت خورده با توجه به سلامت کامل آن وارد کشور روسیه و بخشی دیگر نیز توسط تجار احتمالا به کشورهای هدف صادر شده است.

به گزارش کاج پرس، محمد مهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، دربارۀ رفع مشکلات به وجود آمده در مسیر صادرات محصولات گلخانه‌ای به کشور روسیه، گفت: اخیرا با ممنوعیت موقت در زمینه صادرات فلفل دلمه به کشور روسیه مواجه شده ایم که برای رفع آن در قالب هیاتی کارشناسی به این کشور سفر کردیم و درآنجا با عدله فنی و ارائه مستندات اثبات شد که محصول ایرانی کاملا سالم است.

وی در گفت‌وگو باخبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه اعلام آمادگی کرده ایم که روس ها از گلخانه ها و مراکز تولید محصولات کشاورزی کشور بازدید کنند، ادامه داد: اختلاف نظر موجود در زمینه استفاده از 4 نوع سم در جریان تولید فلفل دلمه است که در کشور روسیه به ثبت نرسیده اند و امکان ارزیابی آنها وجود ندارد. در گلخانه های دنیا به منظور کنترل آفات سموم مذکور استفاده می‌شوند.

برومندی، با تاکید بر اینکه با اقداماتی که انجام شده و در دستور کار قرار دارد به زودی ممنوعیت موقت صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه برطرف می‌شود، عنوان کرد: محصول فلفل دلمه ای صادراتی ایران به روسیه صد در صد سالم بوده و درحال حاضر این محصول به کشورهای آسیای میانه، ارمنستان، قزاقستان و کشورهای عربی صادر می‌شود.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه روس ها نیز سلامت محصولات گلخانه ای ایران را تایید می‌کنند و تنها مشکل استفاده از برخی سموم ثبت نشده در این کشور است، گفت: بخشی از محموله های فلفل دلمه برگشت خورده با توجه به سلامت کامل آن وارد کشور روسیه و بخشی دیگر نیز توسط تجار احتمالا به کشورهای هدف صادر شده است.

 

------------------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .