جمعه, ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

خسارت ۵۷۳ میلیارد ریال توسط سیلاب به کشاورزان خراسان جنوبی

اخبار کشاورزی:  خسارت ۵۷۳ میلیارد ریال توسط سیلاب به کشاورزان خراسان جنوبی

کاج پرس: 21/10/1400

رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بارندگی‌های دهم تا چهاردهم دی ماه جاری بیش از ۵۷۳ میلیارد ریال به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرد.

رضا یزدان‌مهر در گفت و گویی افزود: این خسارت‌ها به ترتیب در ۶ شهرستان نهبندان، خوسف، سربیشه، زیرکوه، طبس و سرایان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها با حدود ۴۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان نهبندان است اظهار داشت: بارندگی‌ها در مدت یادشده به هزار و ۱۹۲ هکتار از سطح زراعی استان ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت وارد کرد.

رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: همچنین به ۶۸۵ هکتار از باغات استان ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان خسارت وارد شده است.به گزارش کاج پرس، چند واحد مرغداری نیز دچار آبگرفتی شد که میزان خسارت این بخش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان گزارش شده است.

یزدان‌مهر مجموع خسارت وارد شده به منابع آبی خراسان جنوبی را بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در این مدت ۳۷ قنات همچنین کانال و جاده‌های بین مزارع نیز تخریب شدند.

وی کمترین میزان خسارت‌ را در بخش تاسیسات کشاورزی با ۲۹۰ میلیون تومان ذکر کرد و افزود: بعد از مدت اعلام شده نیز بارندگی در استان ادامه داشته که خسارت‌های مربوطه در حال تهیه و کار کارشناسی است و به‌زودی اعلام خواهد شد.

رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه تا این لحظه ۲۴ راس دام در استان تلف شده است تصریح کرد: تمامی خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی استان بررسی و اعلام خواهد شد.

وی گفت: ماه‌های فروردین، اردیبهشت و شهریور سال قبل نیز خسارت‌هایی به بخش کشاورزی استان وارد شد که میزان خسارت‌ها برای جبران بخشی از آن در اختیار وزارتخانه قرار گرفته است.

به گزارش کاج پرس به نقل از مهر، یزدان‌مهر ادامه داد: از مجموع خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی از محل سیلاب و بارندگی‌ها در سال گذشته تاکنون ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات چهار درصد به خسارت‌دیدگان پرداخت شده است........... ........ کدF 50

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .