پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خبرداد:

دولت هنوز برای اصلاح ارز ۴۲۰۰ آماده نیست

اخبار کشاورزی:  رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خبرداد:  دولت هنوز برای اصلاح ارز ۴۲۰۰ آماده نیست

کاج پرس: 22/10/1400

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای تک نرخی شدن ارز ابتدا باید خود مسئولان دولتی هماهنگ و همراه باشند و مردم نیز در کف میدان مانند هدفمندی یارانه‌ها اقناع شوند، اما دولت محترم هنوز این فضا را محیا نکرده است.

محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفتگویی در پاسخ به بررسی برنامه‌ها و میزان آمادگی دولت برای حذف ارز 4200 تومانی نهاده‌های دامی در بودجه 1401 اظهار داشت: برای جلوگیری از ایجاد نوسانات قیمت‌ها معتقدیم که دو نرخی بودن ارز باید برداشته شود و به سمت تک نرخی شدن برویم زیرا وجود ارز چند نرخی خود فساد زا است.

وی افزود: برای اجرای تک نرخی شدن ارز ابتدا باید خود مسئولان دولتی در راس هماهنگ و همراه باشند و مردم نیز در کف میدان مانند هدفمندی یارانه‌ها اقناع شوند، اما دولت محترم هنوز این فضا را محیا نکرده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: مادامی که دولت نتواند فضای لازم برای اجرای تک نرخی شدن ارز و اقناع مردم ایجاد کند نباید این طرح اجرا شود و در صورت اجرا کشور با آسیب جدی مواجه می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه دولت چه زمانی به آمادگی لازم برای حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی می‌رسد،و آیا این طرح به بودجه سال 1401 می‌رسد گفت: مجلس بارها تاکید کرده است که دولت قبل از اجرای این طرح باید حتما زیرساخت‌های لازم را فراهم کند و حتی در این زمینه به دولت نامه زده ایم و پیگیری کرده ایم اما فراهم کردن شرایط بستگی به اقدامات دولت دارد.

به گزارش کاج پرس به نقل از تسنیم، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه دولت چقدر فرصت دارد تا بتوانند مجلس را برای اجرای این طرح متقاعد کند تصریح کرد: تا پایان سال باید این فضا ایجاد شود اما برای بهمن ماه هم نهاده‌های دامی اختصاص یافت و احتمالا دولت نتوانند برای سال 1401 شرایط لازم برای اجرای این طرح را فراهم کند.

عسگری در پاسخ به اظهارات صورت گرفته در ارتباط با حذف یارانه نان و احتمال خرید نان با کارت مخصوص گفت: نان جزو کالاهای است که یارانه آن ادامه پیدا می‌کند و هیچ تغییری در این ارتباط نداریم.... ... کدF 58

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .