پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش اعلام کرد:

۱.۶ میلیون تن روغن خوراکی در بازار توزیع شد

اخبار کشاورزی:  مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش اعلام کرد:  ۱.۶ میلیون تن روغن خوراکی در بازار توزیع شد

کاج پرس: 22/10/1400

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از توزیع یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن روغن خوراکی طی ۹ ماه از سال جاری در کشور خبر داد.

«حجت براتعلی» با بیان اینکه روغن‌های توزیع شده از محل ذخایر استرتژیک این شرکت است افزود: بخشی نیز توسط بخش خصوصی برای تنظیم بازار این کالا از طریق شبکه‌های سراسری توزیع و عرضه شده است.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان توزیع روغن از ذخایر شرکت بازرگانی دولتی ایران طی مدت ۹ ماه را در حدود ۸۹۵ هزار تن اعلام کرد و اظهارداشت: بخش خصوصی نیز بیش از ۴۰۰ هزار تن روغن در بازار توزیع کرده است.

وی تصریح کرد: بخشی از روغن توزیع شده نیز از محل استحصال دانه‌‌های روغنی وارداتی به کشور، به میزان ۳۵۸ هزار تن توزیع شده است.

براتعلی گفت: در مجموع توزیع روغن از محل ذخایر استراتژیک شرکت بازرگانی دولتی ایران، بخش خصوصی و استحصال دانه‌های روغنی به بیش از ۱.۶ میلیون تن (از آغاز سال تا پایان آذرماه) رسیده است. وی افزود: اکنون میزان موجودی و ذخایر استراتژیک روغن خوراکی در کشور مطلوب است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، طبق آمارها سالانه نزدیک دو میلیون تن روغن خام از محل واردات و ۱.۵ میلیون تن روغن خام از تولید داخلی و استحصال دانه‌های روغنی وارداتی تامین می‌شود همچنین میزان ظرفیت ذخیره‌سازی (تکمیلی) روغن خام کشور را ۶۰۰ هزار تن است.

از حدود سه میلیون تن دانه روغنی وارداتی، ۱۸ درصد تبدیل به روغن خام شده که می‌تواند بخشی از نیاز کشور را تامین کند.

روغن خام و بخشی از دانه روغنی مورد نیز کشور از کشورهای روسیه، مالزی، اوکراین، برزیل و آرژانتین تامین می‌شود... . ............ کدF 62

------------

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .