چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

با صدور ابلاغیه از سوی معاون توسعه بازرگانی:

راه اندازی میز ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی

E_304.jpg

کاج پرس: 15/2/1401

تشکیل میز ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی از سوی معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد.

عباس عسکرزاده در نامه ای، راه اندازی میز ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی را به سازمان‌های جهاد کشاورزی استان ها، موسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های مادر تخصصی ابلاغ کرد.

به موجب این ابلاغیه، دبیران میز‌های ملی ‌کالایی صادرات محصولات کشاورزی در دفتر توسعه صادرات معاونت توسعه بازرگانی نیز تعیین شدند.

در این ابلاغیه آمده است:

به استناد مفاد ماده (۱) قانون تمرکز مبنی بر واگذاری کلیه اختیارات، وظایف و امور مربوط به سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت و انجام اقدامات لازم در امر تجارت اعم از صادرات، واردات و تنظیم بازار داخلی محصولات و کالاهای کشاورزی و صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی و به منظور ایجاد هماهنگی بین نهادها و دستگاه‌های خدمات دهنده در حوزه صادرات و تسهیل حضور در بازارهای جهانی به موجب این ابلاغ دبیران میزهای ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی این معاونت تعیین شدند.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در این ابلاغیه از دبیران میزهای ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی خواسته است تعامل سازنده با تشکل‌های تولیدی و صادراتی ملی و استانی و زیر بخش‌های تخصصی وزارت متبوع و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی ربط داشته باشند.

وی همچنین در این ابلاغیه از دبیران میزهای ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی خواسته است با برگزاری جلسات مستمر از تمام مسایل مرتبط از تولید تا بازار هدف صادراتی آگاهی یابند و با اقدامات به موقع در راستای رشد و توسعه صادرات محصولات گام بردارند.

عسکرزاده در ابلاغیه مذکور همکاری و مشارکت موثر معاونت ها، سازمان‌ها و موسسات تولیدی را مهمترین عامل موفقیت میزهای ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی عنوان کرده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، برپایه این گزارش، مدیر کل دفتر توسعه صادرات به عنوان رییس میز و نماینده معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان توسعه تجارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی، سازمان غذا و دارو، کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق تعاون ایران، تشکل‌های صادراتی ذی ربط و استان معین(قطب تولید) از اعضای میز ملی کالایی صادرات محصولات کشاورزی هستند.................................... کدE304

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .