چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

به منظور تامین سرمایه در گردش کشاورزان؛ مطالبات آنها در اسرع وقت پرداخت شود

 

 

 

کاج پرس - 16/ 02/ 1401

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: قیمت کلزا، سویا و دانه های روغنی متناسب با هزینه های کاشت، داشت و برداشت و نرخ های جهانی این محصولات، تعیین شود.

به گزارش کاج پرس، رحمت اله نوروزی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین قیمت دانه‌های روغنی، گفت: با توجه به اینکه در زمینه تولید و کشت کلزا و سویا و بالا بودن هزینه های مراحل سه گانه کاشت، داشت و برداشت باید در قیمت دانه های روغنی تجدید نظر صورت بگیرد و افزایش پیدا کند.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، یادآور شد: با توجه به تحولات اکراین و روسیه به عنوان تولید کنندگان دانه های روغنی در بازارهای بین المللی این محصولات کمبودهایی را شاهد هستیم و این کمبودها می‌تواند بازار داخلی روغن نباتی و نهاده های دامی را دچار چالش هایی کند.

نوروزی با تاکید بر اینکه این ضرورت وجود دارد تا ریاست جمهور، معاون اول و هیات دولت در زمینه افزایش قیمت دانه های روغنی اقدامات لازم را انجام دهند، عنوان کرد: قیمت کلزا، سویا و سایر دانه های روغنی باید متناسب با هزینه های کاشت، داشت و برداشت و قیمت آنها در بازار های جهانی تعیین و اعلام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باتوجه به شرایط خاص کشاورزان به منظور تامین سرمایه در گردش و جبران هزینه های تولید این ضرورت نیز وجود دارد تا پس از خرید محصولتشان از جمله کلزا توسط دولت در اسرع وقت مطالبات آنها پرداخت شود.

 

----------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .