چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اصلاحات اقتصادی منجر به تضعیف معیشت مردم نشود‌

 

 

کاج پرس - 18/ 02/ 1401

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مردم نباید از قیمت روی کالاها متوجه اصلاحات اقتصادی شوند بلکه دولت ابتدا باید منابعی را به ازای حذف ارز ترجیحی به حساب مردم واریز کند سپس فرآیند حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را پیش گیرد تا کالاهای اساسی از سفره مردم حذف نشود.

به گزارش کاج پرس، احد آزادی خواه، درباره حذف ارز ترجیحی در برخی محصولات مبتنی بر آرد، گفت: طبق قانون بودجه سال 1401 و براساس گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور، اختیار حذف یا عدم حذف ارز ترجیحی با دولت است و دولت، زمان و مدیریت وضعیتاین ارز را تعیین می‌کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس در گفت‌‌وگو باخبرگزاری خانه ملت افزود: مجلس یازدهم در قانون بودجه سالانه بر این نکته تاکید کرد که چنانچه دولت قصدتغییر در شیوه پرداخت ارز 4200 تومانی را دارد باید پیش از این اقدام، ترتیبات قانونی برای جبران زیان رفاه مصرف کننده را پیش بینی کند به گونه‌ای که افراد بتوانند کالا و خدمات را به نرخ شهریور 1400 تهیه کنند.

وی با بیان اینکه براساس قانون مجلس، دولتمردان باید برای مدیریتارز ترجیحی مکانیزمی تعریف کنند که قدرت خرید خانوار نسبت به شهریور 1400 کاهش پیدا نکند، افزود: هرچند سازوکار اختصاص یارانه پنهان باید ساماندهی شود چرا که بخش زیادی از آن به جامعه هدف که اقشار کم درآمد هستند، نمی‌رسد اما این اقدام باید با حساسیت و دقت بسیار همراه باشد تا سفره مردم تحت تاثیر قرار نگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: مردم نباید از قیمت‌روی کالاها متوجه اصلاحات اقتصادی دولت شوند بلکه دولت ابتدا باید منابعی را به ازای حذف ارز ترجیحی به حساب مردم واریز کند سپس فرآیند حذف ارز 4200 تومانی را پیش گیرد تا از حذف کالاهای اساسی از سفره مردم جلوگیری شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست انتشار خبری مبنی بر حمایت مجلس از تصمیم دولت برای شفاف کردن یارانه آرد به نقل از وی را تکذیب کرد و تصریح کرد: در مطالبی که تحت عنوان مصاحبه از بنده در فضای مجازی منتشر شده، نظر من به درستی منتقل نشده چرا که بنده معتقدم حمایت از معیشت مردم و جلوگیری از کوچک شدن سفره آن ها باید اولویت اصلی جامعه باشد و اصلاحات اقتصادی متناسب با شرایط انجام شود به نحوی که وضعیت معیشت مردم تضعیف نشود‌.

------------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .