شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

رئیس جهاد کشاورزی قم خبرداد:

۷ هزار واحد دامپروری در قم فعال است

E_332.jpg

کاج پرس: 19/2/1401

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به ظرفیت بالای این استان در بخش دامداری گفت: قم با دارا بودن هفت‌هزار واحد دامپروری از مهمترین قطب‌های پرورش دام کشور به شمار می‌آید.

محمد رضا حاجی رضا در دیدار صمیمی با جمعی از دامداران استان با تاکید بر نقش تشکل‌ها در رونق تولیدات دامی، بیان کرد: ما تلاش کردیم با ارتباط و تعامل مستمر با تشکل‌ها مشکلات را به نفع جامعه و مردم برطرف کنیم.

وی با تاکید بر پیگیری رفع مشکلات بخش دام افزود: یکی از وظایف ما در مجموعه جهاد کشاورزی برطرف کردن مشکلات دامداران است و بر حسب وظیفه مسوولیت قبول کردیم و تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

حاجی رضا در ادامه این دیدار اظهار داشت: استان قم در بخش کشاورزی و دام از اهمیت خاصی برخوردار است و کشاورزی استان با دام و طیور در کشور شناخته می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به اینکه سرمایه گذاری عظیمی در بخش دام استان قم صورت گرفته است و از این سرمایه عظیم باید محافظت صورت بگیرد افزود: شما دامداران با وجود مشکلات موجود در جنگ اقتصادی با تمام توان در حال مقاومت هستید و اگر تولید و زحمات شما دامداران نباشد امنیت غذایی به خطر می‌افتد.

حاجی رضا در ادامه عنوان کرد: ما در دوره ی جدید تمام تلاش خود را برای معرفی ظرفیت پرورش دام استان قم به مسوولان کشوری و استانی به کار گرفتیم و سعی کردیم مطالبات شما دامداران را در جلسات با مدیران کشوری و مجمع نمایندگان استان مطرح کنیم تا بتوانیم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم. گفتنی است در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دامداران مشکلات و مطالبات خود را مطرح کردند.

سالانه در استان قم بیش از ۳۰‌ هزار تُن گوشت قرمز و ۱۸۰ هزار تُن شیر تولید می‌شود و این استان یکی از مناطق مهم بارانداز دام در کشور است و دام بسیاری از استان‌ها برای قیمت‌گذاری،‌ فروش و کشتار به قم آورده‌ می‌شود.

بیش از ۱۴ هزار بهره‌بردار در زمینه تولید محصولات کشاورزی در قم فعال هستند، همچنین میزان متوسط تولید بخش کشاورزی این استان در سال ۸۵۰ هزار تن در زمینهٔ محصولات زراعی،‌ باغی،‌ دامی، شیلات و گلخانه‌ای است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می‌دهند به‌نحوی‌که کشاورزی به‌تنهایی حدود ۵۰ درصد اشتغال روستاییان در بخش‌های مختلف استان را به خود اختصاص داده‌است..... ... ....... کدE332

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .