چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

پنج هزار ناظر کشاورزی واجد شرایط استخدام می‌شوند

E_333.jpg

کاج پرس: 19/2/1401

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از استخدام پنج هزار تن از مهندسان ناظر کشاورزی در مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان‌ها با اولویت سابقه و آزمون خبر داد.

احد آزادی‌خواه در توضیح نشست دیروز کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی، آب و محیط زیست گفت: در نشست دیروز طرح تعیین تکلیف ناظران کشاورزی با یک ماده واحده و ۹ تبصره بررسی و به تصویب رسید که بر اساس آن دولت موظف شد با رعایت حکم بند (ج) ماده ۲۴ و شرایط عمومی استخدامی کشور تعداد پنج هزار تن از کارشناسان ناظر همکار با وزارت جهاد کشاورزی از سال ۱۳۸۲ را با مدرک کارشناسی کلیه رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی، دامپزشکی و بالاتر در پست‌های کارشناسی عملیاتی و نظارتی ترویج کشاورزی و منابع طبیعی در مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان‌ها با اولویت سابقه و آزمون طی پنج سال جذب کند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس تبصره (۱) طرح مذکور برای اشخاص دارای تصحیلات دانشگاهی بالاتر از کارشناسی در هر مقطع یک امتیاز محاسبه شود، افزود: در تصبره (۳) طرح تعیین تکلیف ناطرین کشاورزی آمده است که ناظرانی که تا سال ۹۰ بیش از ۳۰ ماه سابقه فعالیت داشته‌اند اما تاکنون جذب نشده اند در اولویت قرار دارند و مطابق تبصره (۴) این طرح ناظرانی که در آزمون گذشته قبول شده‌اند نیازی به تکرار آزمون ندارند.

وی افزود: بر اساس تبصره ۶ و ۷ طرح تعیین تکلیف ناظران کشاورزی جابه جایی، ماموریت و انتقال نیروهای جذب شده به مدت حداقل ۱۰ سال از شهرستان محل جذب به سایر شهرستان‌ها و کلیه دستگاه‌های اجرایی دیگر ممنوع است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، آزادی‌خواه با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده است تا در استخدام مهندسان ناظران مشمول این قانون به نحوی اقدام کند که حداقل ۵۰ درصد استخدام شدگان مرد باشند، خاطرنشان کرد: به منظور بررسی سوابق ناظرین وزارت جهاد کشاورزی هیاتی استانی با حضور یکی از نمایندگان ناظران با انتخاب مجمع آنها، دو نفر منتخب استاندار، یک نفر از سوی نظام مهندسی کشاورزی و نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها تشکیل می‌شود........ ... ...... کدE333

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .