چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

پرداخت بیش از سه برابر حق بیمه به برنجکاران گیلانی

E_340.jpg

کاج پرس: 19/2/1401

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان گفت: سال زراعی گذشته بیش از سه برابر حق بیمه به شالیکاران استان خسارت ناشی از سیل و خشکسالی پرداخت شد.

پیمان عبداللهی فر در گفت و گویی اظهار داشت: پارسال ۱۵ میلیارد تومان حق بیمه از برنجکاران استان گیلان بابت بیمه شالیزارها دریافت شد، اما ۴۸ میلیارد تومان غرامت پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این میزان خسارت به ۴۸ هزار نفر از شالیکاران گیلان پرداخت شد، افزود: کشاورزان برنجکار تا پایان ماه جاری برای بیمه شالیزارهای خود فرصت دارند. معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان اظهار داشت: تاکنون ۴۰ هزار برنجکار برای سال زراعی جدید شالیزارهای خود را بیمه کرده اند که ٣٣ هزار هکتار را شامل می‌شود.

عبداللهی بیان داشت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی تنها سازمانی در ایران است که می‌تواند در موضوع خسارت به کشاورز کمک کند، به این جهت دولت اعتباراتی را به این بخش معطوف کرده است.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاوزی گیلان با تاکید بر اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی به دنبال نفع نیست، زیرا ۵۰ تا ٨٠ درصد حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و با کیفیت برنج در کشور به شمار می‌آید که با ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری، رتبه اول کشور را از لحاظ سطح زیرکشت و رتبه دوم تولید برنج را به خود اختصاص داده‌است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، هر ساله بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن شلتوک از اراضی شالیزاری استان گیلان برداشت می‌شود که از این مقدار ۷۵۰ هزار تن برنج سفید استحصال می‌شود............... ... .. کدE340

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .