چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغدران گوشتی:

نهاده‌های طیور در سامانه بازارگاه بارگذاری شد

E_345.jpg

کاج پرس: 19/2/1401

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از بارگذاری نهاده های طیور در سامانه بازارگاه خبر داد و گفت: واحدهای پرورشی که تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه برای تخلیه جوجه‌ریزی مجوز دریافت کرده اند نهاده های مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

«حبیب اسدالله نژاد» در گفت‌وگویی درباره وضعیت تامین نهاده های مرغ گوشتی افزود: اکنون تولیدکنندگان می‌توانند نهاده ذرت و کنجاله سویا مورد نیاز خود را از سامانه بازارگاه خریداری و تحویل بگیرند، البته در بارگیری کالاها تاخیری وجود دارد که امیدواریم این روند سرعت یابد. این مقام صنفی با تاکید بر اینکه مرغ مورد نیاز کشور تامین است، خاطرنشان‌کرد: هیچ مشکل و کمبودی در تامین گوشت مرغ وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ زنده زیر قیمت مصوب است، تصریح‌کرد: امروز به‌طور میانگین قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی ۱۹ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت گوشت مرغ برای مصرف کنندگان ۳۱ هزار تومان است.

اسدالله نژاد گفت: اکنون قیمت گوشت مرغ با نرخ های مصوب دولتی باید عرضه شود و هر گونه گرانفروشی در واحدهای عرضه به معنای تخلف است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از واحدهای نظارتی خواست تا علاوه بر نظارت بر واحدهای تولیدی، فرایند عرضه از کشتارگاه ها تا رسیدن محصول به دست مصرف کننده مورد کنترل جدی قرار گیرد تا برخی سودجویان و متخلفان از وضعیت بازار سوء استفاده نکنند.

بررسی میدانی در روز جاری نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در مراکز عمده فروشی و میادین میوه تره ۲۹ تا ۳۱ هزار تومان است، اما در سطح بازار و خرده فروشی‌ها قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ از ۳۱ تا ۳۷ هزار تومان به فروش می رسد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، طبق آمارهای وزارت جهاد کشاورزی سالیانه حدود ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید و عرضه می‌شود............................. . کدE345

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .