چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

خرید تضمینی کلزا در خوزستان از میزان پیش بینی فراتر رفت

E_347.jpg

 

کاج پرس: 19/2/1401

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت:خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در خوزستان از میزان پیش‌بینی شده فراتر رفت.

تورج نوروزی در گفت‌وگویی افزود: تاکنون ۷۲ هزار تن کلزا از سطح ۴۵ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین آبی و دیم خوزستان برداشت شده که حدود هفت هزار تن از میزان پیش بینی بیشتر است.

وی گفت: بخش مهمی از کلزای تولیدی خوزستان بر اساس کشت قراردادی توسط شرکت روغن کشی ماهیدشت کرمانشاه به صورت تضمینی خریداری شده است. قیمت تضمینی هرکیلوگرم دانه روغنی کلزا ۱۵۰ هزار ریال است.

پارسال حدود ۱۰۰هزار تن دانه روغنی کلزا در خوزستان به صورت تضمینی خریداری و به کارخانه روغن کشی داخلی حمل شد.

روغن کلزا جزو مرغوب ترین و با کیفیت ترین روغن در مقایسه دیگر ارقام از جمله سویا، ذرت و آفتابگردان است.

به گفته نوروزی خشکسالی، کمبود بارش‌ها به ویژه در فصل پاییز، تاخیر در زمان کشت این محصول، گرد و غبار و از همه مهم‌تر کاهش ۲۵هزار هکتاری سطح زیرکشت ناشی از کمبود آب از دلایل کاهش میزان تولید این محصول راهبردی در خوزستان است.

شبکه یکپارچه تعاون روستایی به عنوان مباشر و اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در مدت ۴۰ روز کلزا و گندم را از کشاورزان استان خریداری می‌کنند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، استان خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۵میلیون تن محصولات زراعی، باغی، عسل و فرآورده‌ دامی معادل ۱۴درصد کل تولیدات کشاورزی کشور، مقام نخست را دارد............. ................... کدE347

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .