چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی خبرداد:

هیچ مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی نداریم

E_359.jpg

کاج پرس: 20/2/1401

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی نداریم، تمهیدات لازم انجام شده و مردم هیچ دغدغه‌ای در تامین کالاها نداشته باشند. «سید جواد ساداتی نژاد» در برنامه زنده تلویزیونی درباره تامین کالاهای اساسی افزود: براساس اطلاعیه‌های رسمی که از ستاد مردمی سازی یارانه‌ها از امروز انجام می‌گیرد به طور قطع مردم در جریان این اتفاق و فرایند مذکور قرار می‌گیرند. البته تغییراتی در قیمت کالاها با حذف ارز ترجیحی وجود دارد ضمن اینکه افزایش قیمت جهانی زیادی را به دلیل شرایط و اوضاع دنیا داریم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اما سقف قیمتی را برای اینکه بازار قابل کنترل و نظارت باشد و تعزیرات کار خود را انجام دهد، اعمال خواهیم کرد؛ ضمن اینکه اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی هم برای کنترل بازار افزایش یافته است بنابراین ضرورت دارد سقف قیمت‌ها اعلام شود.

وی اضافه کرد: بنابراین از طریق اطلاعیه‌هایی که از طریق ستاد به اطلاع مردم خواهد رسید سقف قیمتی جدید کالاهای اساسی اعلام خواهد شد. ساداتی نژاد افزود: در حوزه بازار روغن نیز هیچ مشکلی برای تامین روغن خوراکی نداریم؛ با کارخانجات تولید روغن جلسه گذاشته ایم و روغن خام در اختیارشان قرار داده ایم؛ اکنون تولید روغن در سه شیفت آغاز شده؛ با نرخ‌‌های جدیدی که هم از طرف ستاد اعلام می‌شود، بازار آرامش خود را حفظ می‌کند. همچنین جبران هزینه‌هایی که افزایش می‌یابد، به نحوی تامین خواهد شد و مبالغ آن در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد که مشکلی رخ ندهد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی گفت: البته این مهم با همراهی و همدلی مردم می‌تواند به این اتفاقی شیرین تبدیل شود که برای این کار حفظ آرامش بازار را باید داشته باشیم برای شروع کار از امروز ممکن است قیمت برخی اقلام برحسب نوع رفتار خرید با کسری روبرو شود اما مردم با حفظ آرامش خرید کنند زیرا کالا به اندازه کافی در کشور وجود دارد............................. ....... کدE359

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .