چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

هرگونه گران‌فروشی، احتکار و عرضه خارج از شبکه داروهای دامی مجازات قانونی دارد

E_365.jpg

کاج پرس: 21/2/1401

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که اصلاح ارز ترجیحی هیچ تاثیری بر قیمت دارو، واکسن و موادبیولوژیک ندارد، از دامداران استان درخواست می‌شود هرگونه گران‌فروشی، احتکار و عرضه خارج از شبکه این داروها را به اداره دامپزشکی اعلام تا با همکاری دستگاه قضایی برخورد قانونی شود.

دکتر مهدی حسینی در گفت‌وگویی اظهار داشت: با عنایت به اینکه دارو، واکسن و مواد بیولوژیک دامی و همچنین مواد اولیه مورد نیاز آنها از سال ۹۹ بر اساس ارز نیمایی تامین می‌شده است برهمین اساس اصلاح ارز ترجیحی هیچ تاثیری بر قیمت این اقلام ندارد.

وی افزود: دامداران سیستان و بلوچستان نگران افزایش قیمت در این خصوص نباشند زیرا با سیاست‌های جدید اقتصادی دولت و افزایش تولیدات داخلی و کاهش وابستگی کشور در سنوات اخیر به اقلام تولیدی خارجی، در مواردی نیز شاهد کاهش قیمت آن‌ها خواهیم بود.

وی گفت: هم اینک کمبودی در خصوص اقلام مذکور در استان وجود ندارد و دارو و واکسن تحت نظارت دامپزشکی در حال عرضه است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از دامداران خواست تا هرگونه گران فروشی، احتکار و عرضه خارج از شبکه مجاز (داروخانه‌ها و مراکز مایه کوبی دامپزشکی) را در اسرع وقت به اداره دامپزشکی شهرستان و یا با شماره ۱۵۱۲ گزارش نمایند تا بازرسان دامپزشکی با همکاری مراجع قضایی نسبت به بررسی موضوع اقدام و در صورت تایید، اقدامات قانونی لازم را به عمل آورند............. . . . ... کدE365

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .