چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

گیلان برای سه ماه کالای اساسی در انبارهای خود ذخیره دارد

E_366.jpg

کاج پرس: 21/2/1401

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کالاهای ضروری و استراتژیک به اندازه کافی در انبارهای استان ذخیره شده است گفت: برای سه ماه کالای اساسی در انبارهای استان ذخیره موجود است.

صالح محمدی در گفت و گویی با اشاره به برنامه ریزی جهادکشاورزی برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی و اقلام استراتژیک افزود: قبل از سال جدید با توجه به برنامه ریزی‌های انجام گرفته، فراوانی کالاها را داشتیم تا جایی که با ورود ۶.۵ میلیون مسافر هیچ کمبودی در حوزه کالاهای اساسی از جمله گوشت، مرغ، شکر و روغن نداشتیم.

وی اظهار داشت: هر جا هم که احساس می‌کردیم احتمال دارد کمبودی ایجاد شود، از طریق دستگاه‌های مختلف از جمله استانداری فرمانداری ها، صمت و تعزیران در قالب اقدام مشترک اقداماتی انجام دادیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه اکنون نیز با توجه به طرح مردمی سازی یارانه‌ها تدارکات لازم دیده شد، بیان داشت: در این ارتباط نیز اقلام ضروری در انبارهای استان ذخیره شده است.

محمدی اظهار داشت: بخشی از کالاها در حوزه جهادکشاورزی ذخیره شده است از جمله گندم که به اندازه کافی تا سه ماه در انبارها موجود بوده ضمن اینکه فصل برداشت گندم است که وارد چرخه می‌شود، برای آرد هم تا سه ماه ذخیره انجام شد.

وی با بیان اینکه برنج نیز در انبارهای استان گیلان ذخیره شده است، افزود: برنج به اندازه کافی داریم ضمن اینکه قیمت برنج محلی هم تحت کنترل قرار خواهد گرفت. نهاده‌های دامی هم به اندازه کافی موجود بوده و برای چند ماه ذخیره سازی انجام گرفته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: با بیان اینکه شکر نیز در استان به اندازه کافی ذخیره شد، افزود: به طور کلی ذخایر اقلام استراتژیک انجام شده است و در صورت نیاز با هماهنگی از تهران دریافت می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت سه کارخانه تولید روغن خوراکی در استان گیلان افزود:بیش از ٢٠ هزار تن روغن تصفیه نشده "خام" در اختیار این کارخانه‌ها قرار گرفت که نه تنها نیاز استان را برطرف می‌کند، بلکه بیش از نیاز نیز ذخیره شد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه در هیچ مقطعی در سال‌های گذشته همانند اکنون کالاهای اساسی در انبارها به عنوان "کالاهای استراتژیک" نداشتیم، افزود: بازرسی‌ها در بازار نیز با دستگاه‌های ذیربط انجام می‌شود تا خللی ایجاد نشود.................. . . . کدE366

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .