چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

عدم اقناع نماینده گناباد از پاسخ های وزیر جهادکشاورزی دربارۀ خرید و فروش میوه شب عید، 21هزار تن خرما و 2 تن زعفران به شیوۀ غیرقانونی

 

 

کاج پرس- 21/ 02/ 1401

عضو کمیسیون اقتصادی، در خصوص پرسش خود از وزیر جهاد کشاورزی درباره تخلفات در زمینه فروش ۲۱ هزار تن خرما با قیمت عجیب ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و زعفران و خرید و فروش میوه شب عید به شیوه غیرقانونی گفت: پاسخ‌های وزیر در این خصوص قانع کننده نبود و مقرر شد این سوالات به صحن علنی ارجاع شود.

به گزارش کاج پرس، محمد صفائی دلوئی در تشریح سه سوالی که از وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس صورت گرفت، گفت: سوال اول درباره تخلفات حوزه زعفران بود که دو تُن زعفران بدون هیچ ضابطه ای از انبار مشهد خارج شده است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خرید 21 هزار تن خرمای استعمران با ترک تشریفات، عنوان کرد: 8 هزار تومان خریداری شده بود که قیمت تمام شده آن با سورتینگ و جابجایی به 11 هزار و 500 تومان رسید اما با ترک تشریفات، این 21 هزار تن خرما، به یک شخص به قیمت 3 هزار و 500 تومان فروخته شد.

وی اضافه کرد: پیش پرداخت این خرید را نیز خود فرد پرداخت نکرده بلکه اتحادیه تعاون روستایی پرداخت کرد. در نهایت نیز قرار بوده پول به صورت دفعی پرداخت شود که همان هم پرداخت نشده است.

 

صفائی دلوئی ادامه داد: سوال بعدی درباره تأمین میوه شب عید بود که سیب حدود 58 درصد و پرتقال 73 درصد گران خریداری شد از این رو 18 هزار تن روی دست آنها ماند و فروش نرفته و گران تر از بازار خریداری شده است ضمن اینکه به جای اینکه از کشاورز و باغدار خریداری کنند از دلالان و سورتینگ داران خریده اند و فرایند نظارت بر خرید هم بر عهده شرکتی بوده که آن شرکت هم غیرقانونی بود و ثبت نشده بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این سه سوال پرسیده شد و در نهایت توضیحات وزیر جهاد کشاورزی قانع کننده نبود که قرار شد سوالات به صحن علنی ارجاع شود.

----------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .