چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

مشاور وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

کشت قراردادی برنج در ۲۶ هزار هکتار

E_368.jpg

کاج پرس: 22/2/1401

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه امسال ۲۶ هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران را در قالب کشت قراردادی انجام شده است، گفت: تولیدکنندگان در تنظیم بازار نقش اساسی دارند و جهاد کشاورزی پشتوانه قوی برای آنها است.

«هوشنگ محمدی» با بیان اینکه اهتمام وزیر جهاد کشاورزی برای اجرای طرح کشاورزی قراردادی است و تلاش خوبی در این راستا صورت گرفته است، افزود: کشاورزی قراردادی برای میوه شب عید با محوریت سیب و مرکبات انجام خواهد شد و به طور مستقیم با کشاورزان قرارداد منعقد خواهد شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: امسال مازندران ۲۶ هزار هکتار از اراضی شالیزاری را در قالب کشت قراردادی برنج انجام داده است.

محمدی تصریح کرد: خوشبختانه مازندران اجرای طرح کشاورزی قراردادی را به‌خوبی انجام داده است و از سطح ابلاغی فراتر رفته است که جای تقدیر دارد.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی مازندران خاطرنشان کرد: مازندران در تامین جوجه یکروزه کشور نقش اساسی دارد و توانمندی خوبی در این زمینه دارد. وی افزود: مازندران از دیروز حمل مرغ منجمد را به ۶ استان کشور آغاز کرده است و این روند امروز هم ادامه داشت.

این مسئول ادامه داد: امروز ۱۳۰ هزار قطعه مرغ زنده به تهران ارسال و حدود ۲۰۰ تن مرغ گرم نیز کشتار و ارسال خواهد شد.

محمدی با اشاره به تعدد کارخانه‌های روغن‌کشی در مازندران گفت: ۱۱ کارخانه روغن در مازندران وجود دارد که طی چند روز آینده روغن به همه کشور ارسال خواهد شد و مشکلی در تامین روغن وجود نخواهد داشت. به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی افزود: تخم‌مرغ هم از استان گلستان به تهران ارسال خواهد شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه انگیزه کافی برای کارکردن در جهاد کشاورزی وجود دارد و با تیم قوی که در کنار رییس سازمان مازندران وجود دارد در تنظیم بازار شب عید و ماه مبارک رمضان مدیریت خوبی صورت گرفت و مشکلی در کالاهای اساسی وجود نداشت....................... . کدE368

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .