چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی خبرداد:

افزایش 20درصدی قیمت گیاهان دارویی با نشان «PDO»

F_4.jpg

کاج پرس: 24/2/1401

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از افزایش 20درصدی قیمت محصول گیاهان دارویی با نشان «PDO» خبر داد.

حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگویی با اشاره به نگاه ویژه وزارت جهاد کشاورزی برای تولید و ایجاد زیرساخت‌های صنایع تبدیلی و دارویی در گیاهان دارویی، گفت: به دنبال فعال کردن نشان «PDO» که منشا تولید محصول را نشان می‌دهد هستیم.

وی با بیان اینکه محصولی که در یک مکان تولید می‌شود و در همان مکان فرآوری می‌شود، نشان منشأ تولید را دریافت خواهد کرد، افزود: با این گواهی ارزش محصول در بازار ۲۰ درصد از محصولی که فاقد این نشان است بیشتر خواهد بود.

به گفته مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی، این گواهی به مصرف کننده و تجار مکان تولید و فرآوری آن را معرفی می‌کند.

زینلی با تاکید بر اینکه باید از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی مدرن پیش برویم، یادآور شد: در حال حاضر به نظر می‌رسد دنیای امروز برای سلامت خود جایگاه ویژه ای را در نظر گرفته بنابراین تولید محصولات ارگانیک و سالم از سیاست‌های مردم در کشورهای مختلف است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایانا، وی ادامه داد: محوریت گیاهان دارویی بر پایه دریافت گواهینامه‌های معتبر بین المللی و تهیه محصولات کاملاً سالم استوار است و تنها راه برای فروش این محصولات در دنیا و جایگاه ثابت بازار بین‌المللی، داشتن گواهینامه‌های معتبر است............ ........... ................... کدF4

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .