یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

كشف و پلمپ كارگاه تولید سموم تقلبی در زنجان

G_78.jpg

کاج پرس: 26/3/1401

معاون مدیریت حفظ نباتات استان زنجان گفت: یک واحد مستقر در شهرک صنعتی زنجان که اقدام به تولید سموم تقلبی می‌کرد کشف و توسط عوامل قضائی پلمپ شد.

مجید بلالی در گفت‌وگوییا اشاره به اینکه از کشاورزان درخواست داریم تا سموم مورد نیاز را از مراکز مجاز خرید نمایند اظهار داشت: در این مراکز کارشناسان گیاهپزشکی حضور دارند و متناسب با نیاز سم لازم را تجوز می‌نمایند.

وی افزود: سمومی که در مراکز مجاز عرضه می‌شود قابل اطمینان بوده چراکه کمتر اتفاق می‌افتد که سموم تقلبی در این فروشگاه‌ها عرضه شود.

معاون مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: متاسفانه برخی سودجویان اقدام به تولید سموم تقلبی کرده و آن را با برند خاصی در بازار توزیع می‌نمایند و این اتفاق نیز در استان زنجان رخ داده است.

وی عنوان کرد: روز گذشته یک کارگاه تولید سموم تقلبی در شهرک‌ صنعتی زنجان کشف شد که این کارگاه با مخلوط مواد کاملا بی‌اثر با گچ اقدام به تولید سم کرده و احتمالا در بازار توزیع کرده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفظ نباتات کشور ، بلالی خاطر‌نشان کرد: فعلا مشخص نیست این واحد متقلب تاکنون چه میزان سم تقلبی تولید و وارد بازار کرده است. اما متاسفانه این امر تبعاتی را در آلوده‌سازی اراضی کشاورزی خواهد داشت و از سویی دیگر به دلیل تقلبی بودن هیچ اثری بر کنترل آفات و بیماری‌ها نخواهد داشت و سبب ضرر و زیان به کشاورزان خواهد شد./........................ ....... کد77 G

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .