یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

کاهش 40 درصدی صادرات کود روسیه در ماه آوریل

G_91.jpg

کاج پرس: 28/3/1401

رئیس انجمن تولیدکنندگان کود روسیه (RFPA) در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که از ابتدای سال جاری میلادی، این تولیدکنندگان صادرات خود را ۲۰ درصد و در ماه آوریل ۴۰ درصد کاهش دادند.

آندری گوریف، رئیس انجمن تولیدکنندگان کود روسیه (RFPA) در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که از ابتدای سال جاری میلادی، این تولیدکنندگان صادرات خود را 20 درصد و در ماه آوریل 40 درصد کاهش دادند.

به گفته وی، اکنون این شرکت‌ها حدود نیمی از تولید ماهیانه معمول به میزان 3 میلیون تن را تامین می‌کنند.

وی گفت: این شرکت‌ها صادرات خود را بازسازی نکرده‌اند. وضعیت از شرکتی به شرکت دیگر و از محصولی به محصول دیگر متفاوت است. با توجه به داده‌های ثبت شده، صادرات در آوریل حدود 40 درصد و از ابتدای سال 20 درصد کاهش یافته است.

به گفته گوریف، شرکت‌ها می‌توانند قبل از پایان سال جاری میلادی به سطح نرمال صادرات برسند. وی گفت: اگر شرکت‌ها بتوانند با فشار تحریم‌ها کنار بیایند و صادرات را به شکل عادی آغاز کنند، به سطح نرمال می‌رسیم. وی افزود: ماهیانه حدود 3 میلیون تن برای صادرات اختصاص می‌دهیم. اکنون این میزان به نصف رسیده است.

ماکسیم رشتنیکوف، وزیر توسعه اقتصادی روسیه پیشتر گفته بود وضعیت فعلی بازارهای کود و انرژی نشان می‌دهد که رشد قیمت‌های جهانی در این بازارها در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رشتنیکوف گفت: مساله افزایش قیمت کود و حامل‌های انرژی این واقعیت را نشان می‌دهد که این افزایش ادامه خواهد داشت.

به گزارش کاج پرس به نقل از تسنیم، این وزیر تاکید کرد که علت اصلی رشد قیمت جهانی نه همه‌گیری ویروس کرونا، بلکه سیاست‌های سست پولی کشورهای غربی است.

وی این اظهارات را در حاشیه مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ که توسط بنیاد روسکونگر سازماندهی شده است، بیان کرد. این مجمع از 15 تا 18 ژوئن برگزار می‌شود................. ........................... کد91 G

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .