یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

روسیه محصولات کشاورزی خود را فقط به «کشورهای دوست» صادر می‌کند

G_92.jpg

کاج پرس: 28/3/1401

وزیر کشاورزی روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که صادرات غلات این کشور فقط به سمت کشورهای دوست روانه خواهد شد.

دیمیتری پاتروشف، وزیر کشاورزی روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که برداشت غلات این کشور در سال جاری می‌تواند به 130 میلیون تن برسد که برای تامین نیازهای داخلی و اطمینان از ظرفیت صادرات کافی است. وی در حاشیه مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) به چالش‌های متعددی از جمله شکسته شدن زنجیره تامین و مشکلات بوجود آمده در تبادلات مالی اشاره کرد.

پاتروشف گفت که روسیه باید بر این موانع غلبه کند تا به کشورهایی که بیشتر نیاز دارند، صادرات غذا داشته باشد.

وی به خبرنگاران گفت: محصولات (کشاورزی) ما در بازارهای خارجی وجود خواهد داشت اما فقط در کشورهایی که با ما دوست هستند و مانع و مشکلی برای ما ایجاد نمی‌کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ماه گذشته میلادی پیش بینی کرده بود که محصولات غلات این کشور در سال جاری از جمله برداشت گندم بی سابقه باشد.

وی با بیان اینکه تعدادی از کشورها با خطر قحطی مواجه هستند، تاکید کرد که مقصر این وضعیت کاملا متوجه «نخبگان غربی» است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش، بحران غلات در سراسر جهان احساس می‌شود چرا که قیمت گندم طی دو ماه گذشته به بالاترین رقم خود رسیده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، بازار جهانی مواد غذایی که قبلاً تحت تأثیر آب و هوا و همه‌گیری کووید قرار گرفته بود، به دلیل درگیری نظامی روسیه و اوکراین و تحریم‌های غرب علیه مسکو ضربه دیگری را متحمل شد. این شرایط باعث ایجاد نگرانی درباره ناامنی غذایی در جهان شده است.................... .......................... کد92 G

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .