یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

مدیرکل دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صمت خبرداد:

تلاش دولت برای رفع مشکل نقدینگی صنعت غذا

G_113.jpg

کاج پرس: 29/3/1401

دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صمت و تشکل‌های صنعت غذا در قالب جلسات مشترک با تشکل‌ها با محوریت کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران مشکلات این صنعت را بررسی خواهند کرد.

علیرضا شه‌پرست، مدیرکل دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صمت در حاشیه بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته «ایران آگروفود ۲۰۲۲» در جلسه‌ای با اعضای کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران حضور یافت که در این جلسه چالش‌های صنعت غذا از جمله مباحث مربوط به کمبود سرمایه در گردش بعد از حذف ارز ترجیحی، موازی کاری دستگاه‌های مختلف در حوزه سیاست‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به این صنعت و پیامد اجرای طرح قیمت تولیدکننده مطرح شد.

شه‌پرست با اشاره به اینکه دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صمت به صورت جدی مسائل مربوط به این حوزه را دنبال می‌کند، اضافه کرد: با در نظر گرفتن سیاست جدید وزارتخانه در تامین مالی زنجیره‌ها و ابلاغ این سیاست با توجه به اهمیت صنعت غذا و بحث تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی زنجیره صنایع غذایی در اولویت این سیاست قرار دارد.

وی اضافه کرد: از تشکل‌های صنعت غذا انتظار داریم برنامه‌های خود را به وزارت صمت منعکس کنند، تا وزارتخانه در جهت رفع آنها اقدام کند.

در ادامه این جلسه رشید عزیزپور، دبیر کل کانون انجمن صنایع غذایی بر همراهی بخش خصوصی با دولت در جهت حل مشکلات بخش تاکید و عنوان کرد که در کنار ارسال راهبردها و برنامه‌های بلندمدت تشکل‌ها می‌بایست راهکارهای لازم برای حل مسائل مهم و چالش‌های فعلی صنعت نیز مد نظر قرار گیرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از مهر، در این جلسه مقرر شد که انجمن‌های صنایع غذایی و دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صمت در قالب جلسات مشترک این مسائل را بررسی و مرتفع نمایند.............. ........ ..................... ..... . کد113 G

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .