یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد:

ارتقای کیفیت گندم‌های داخلی با اجرای دستورالعمل خرید تضمینی

G_120.jpg

کاج پرس: 29/3/1401

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام‌کرد: براساس دستورالعمل خرید تضمینی گندم که مراکز خرید ملزم به اجرای آن هستند، ویژگی‌ها، حدود مجاز و روش اُفت‌زنی محصول گندمکاران، تعیین و رعایت مفاد آن از طریق ایجاد هماهنگی خرید در کل کشور، باعث خریداری و ذخیره‌سازی گندم‌های یک‌دست و باکیفیت شده است.

«دستورالعمل خرید تضمینی گندم» هر سال و پیش از فرا رسیدن فصل خرید، تدوین و نهایی شده و برای سهولت در خرید تضمینی گندم‌های باکیفیت و یکدست از کشاورزان گندمکار به استان‌های سرتاسر کشور ارسال می‌شود.

بر اساس این گزارش، در دستورالعمل مذکور، ویژگی‌های گندم قابل خریداری و حدود مجاز شامل اُفت مفید و غیرمفید و سن‌زدگی، تعیین شده و همچنین روش نمونه‌برداری از محموله‌های تحویلی گندمکاران در ابتدای ورود به مراکز خرید، مشخص شده است.

دستورالعمل صادره، در عمل به ارتقای کیفیت گندم تولید شده کمک می‌کند، زیرا گندمکاران با رعایت استانداردها و شاخص‌هایی که در مراکز خرید برای پذیرش انواع گندم ملاک عمل قرار می‌گیرد، تلاش می‌کنند تا تولید خود را با پایین‌ترین اُفت و بالاترین کیفیت، عرضه کرده و محصولشان را به قیمت مصوب بفروشند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، گفتنی است؛ امسال خرید تضمینی گندم از چهارم فروردین آغاز و بر اساس «دستورالعمل خرید تضمینی گندم» در قالب ۵۵۹ هزار و ۱۳۳ محموله تاکنون بیش از سه‌میلیون و ۳۰۶ هزار تن محصول کشاورزی گندمکاران، خریداری و ضمن توزیع در ۳۱ استان، در انبارها و سیلوهای نقاط مختلف کشور نیز ذخیره‌سازی شده است........... .............. ................... کد120 G

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .