یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

آغاز مدیریت هوشمند آرد در استان تهران از امروز

G_142.jpg

کاج پرس: 31/03/1401

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد از امروز در استان تهران آغاز شد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده اکثر نانوایی‌های کشور به کارتخوان‌‌های هوشمند مجهز شوند.

محمد جلال در گفت‌وگویی در مورد مدیریت هوشمند یارانه آرد در استان تهران اظهار داشت: این طرح از امروز در استان تهران آغاز شده است، اما هیچ تغییری در سمت تقاضای مردم و همچنین قیمت نان ایجاد نمی‌شود. یعنی نه در قیمت و نه در مقدار خرید نان هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود و محدودیتی وجود ندارد و فقط به نانوایی‌ها آموزش داده می‌شود که چگونه از کارتخوان‌های جدید استفاده کنند.

وی افزود: مشتری در زمان خرید نان، مبلغ را وارد نمی‌کند، بلکه فقط تعداد نان و نوع نان که در نانوایی از پیش تعریف شده است را وارد می‌کند. به عنوان مثال اگر از نانوایی سنگکی خرید کند، مثلا تعداد 3 عدد نان را وارد می‌کند که با قیمت قبلی همان 3 هزار تومان که در مجموع 9 هزار تومان می‌شود و با کشیدن کارت در دستگاه کارتخوان هوشمند همان مبلغ از حساب وی کسر می‌شود.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد:‌ هیچ تغییری در سمت مردم از نظر قیمت و تعداد نان ایجاد نمی‌شود، فقط برای نانوا در هر شب 15 درصد از عملیات فروش را به عنوان یارانه دریافت می‌کند. مثلاً اگر نانوا 100 عدد نان 3 هزار تومانی فروخته باشد در پایان شب 15درصد این مبلغ یعنی 45 هزار تومان به عنوان یارانه دریافت خواهد کرد.

جلال گفت:‌ عملکرد نانوایی‌ها مبتنی بر فروش تعداد نان برمبنای کارتخوان هوشمند است و همچنین سهمیه آرد یارانه‌ای که به نانوا تعلق می‌گیرد، نیز براساس عملکرد تولید و فروش تعداد نان محاسبه می‌شود.

وی افزود: پرداخت 15درصد از قیمت فروش نان برای نانوا به خاطر جبران افزایش هزینه دستمزد، اجاره‌ها و سایر هزینه‌های جانبی است.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: کارتخوان‌های هوشمند جدید از امروز در نانوایی‌های استان تهران نصب می‌شود و امیدوارم ظرف یک ماه آینده این کارتخوان‌ها در اکثر نانوایی‌های کشور نصب شود. به گفته جلال، با نصب کارتخوان‌های هوشمند دیگر نانوا نمی‌تواند مبلغ مازاد به ازای نان از مردم دریافت کند و این جلوی گرانفروشی نان را هم می‌گیرد.

وی افزود: نصب کارتخوان‌های جدید از امروز شروع شده و بستگی به زیرساخت‌های فراهم شده با سرعت جلو می‌رود و البته در مناطق روستایی سرعت کمتری نسبت به شهرها خواهد داشت، اما مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند، چون تغییری در قیمت و مقدار نان برای آنها ایجاد نمی‌شود.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین اظهار داشت: نصب کارتخوان‌ها توسط بانک عامل به صورت رایگان انجام می‌شود و کارتخوان‌های موجود هم برای زمانی است که کارتخوان‌های هوشمند از دسترس خارج باشد، بنابراین نانوا نباید هزینه‌ای برای کارتخوان پرداخت کند، فقط تعهدی می‌دهد و قراردادی امضا می‌کند با بانک عامل که این کارتخوان‌‌ها در نانوایی او نصب می‌شود و به صورت امانت از آن استفاده می‌کند.

به گفته مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی، طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد (مهیا) در کشور آغاز شده است و پیش‌بینی می‌کنیم، ظرف یک ماه اکثر نانوایی‌ها به این کارتخوان‌ها مجهز شوند.

جلال در مورد اینکه اگر برخی افراد بخواهند به بهانه این طرح گرانفروشی کنند باید چه کار کرد، بیان داشت: در این کارتخوان‌ها مردم فقط تعداد نان را وارد می‌کنند و قیمت به صورت پیش‌فرض وجود دارد. به عنوان مثال اگر قیمت هر نان سنگک 3 هزار تومان باشد وقتی عدد 3 برای خرید نان را وارد کنید خود به خود 9 هزار تومان از حساب مشتری کم می‌‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، وی در پایان تأکید کرد:‌با اجرای طرح مدیریت هوشمد عملکرد نانوایی‌ها شفاف می‌شود و مردم می‌توانند تخلفات احتمالی را گزارش دهند، اما تأکید می‌کنم هیچ تفاوتی در سمت مردم از نظر قیمت و تعداد نان ایجاد نمی‌شود... .................... . .. کد142 G

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .