یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

با همکاری و حمایت مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی؛ ایران جزو 5 کشور سازندۀ دستگاه شمارنده جوجه یک روزه در دنیا شد

 

 

 

کاج پرس- 02/ 04/ 1401

نخستین دستگاه شمارندۀ جوجه یکروزه و همچنین دستگاه بردارندۀ تخم مرغ پس از بومی سازی و ساخت توسط یک شرکت دانش بنیان و با همکاری مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور؛ با حضور دکتر کامبیز عباسی، رئیس این مرکز افتتاح و آغاز به کار کرد.

به گزارش کاج پرس، روز گذشته دکتر عباسی پس از مراسم افتتاح بکارگیری این دستگاهها در شهر آمل استان مازندران، به خبرنگار ما گفت: از آنجا که این دستگاهها برای تولیدکنندگان جوجه یکروزه و واحدهای مرغداری تخمگذار بسیار مورد نیاز بود و برای واردات آنها ارز زیادی از کشور خارج می شد؛ این شرکت دانش بنیان با نوآوری و طراحی مهندسی موفق به ساخت و تولید انبوه این تجهیزات شد.

وی افزود: با ساخت این تجهیزات توسط یک شرکت دانش بنیان که با حمایت و همکاری مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و به منظور ارتقاء مکانیزاسیون در کارخانجات جوجه کشی صورت پذیرفت؛ ایران جزو 5 کشور تولید کننده این دستگاهها قرار گرفت.

گفتنی است رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی طی سال های اخیر توجه ویژه ای به نوآوری و ساخت سیستم های نوین در زیربخش های کشاورزی و دامپروری داشته است و از شرکت های فعال در این زمینه حمایت های درخور توجهی داشته است.

 

 

 

 

------------------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .